Nexbau realizuje swoje plany rozwoju. Kolejny znaczący krok w tym kierunku to przejęcie innego polskiego producenta okien: Constans.
Obie firmy wcześniej współpracowały, niejednokrotnie wymieniając się informacjami branżowymi. W pierwszej połowie roku 2022 Nexbau zakupił 50 proc. udziałów Constans z Kłodawy koło Gorzowa Wielkopolskiego. Pod koniec roku ostatecznie sfinalizowano transakcję, obejmując 100 proc. udziałów w przedsiębiorstwie. Constans to producent, który ok 80 proc. swoich okien sprzedaje na eksport. Okna i drzwi z Kłodawy trafiają głównie na rynek niemiecki, a także do krajów Beneluxu.
To właśnie rozwinięta sprzedaż na rynkach zagranicznych była dla Nexbau dużym atutem firmy Constans. Nexbau z kolei realizuje w większości zlecenia dla klientów w Polsce. Z uwagi na liczną grupę klientów i stabilną pozycję na rynku, Constans nadal będzie działać pod swoją marką. Razem z Nexbau tworzy grupę zatrudniającą dziś 240 osób i oferującą szeroki wachlarz produktów.
Zobacz również
Nowe „Vademecum: osłony wewnętrzne i zewnętrzne” dostępne na naszym portalu
Na naszej stronie pojawiło się nowe vademecum, tym razem w całości poświęcone osłonom wewnętrznym i zewnętrznym.
Branża aluminium spotka się w Krakowie. Konferencja Aluminium 2025 już w przyszłym tygodniu
Już 9 i 10 czerwca w krakowskim Centrum Konferencyjnym Fabryczna odbędzie się kolejna edycja konferencji „Aluminium 2025. Trendy. Innowacje. Technologie”.
Producenci rozczarowani nowym prawem. Relacja z konferencji „Bezpieczeństwo gospodarcze UE”
W tym tygodniu odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo gospodarcze UE", której głównym tematem była ochrona unijnej gospodarki przed konkurencją z krajów spoza Unii. Spotkanie niepocieszeni opuszczali przedstawiciele związków zrzeszających producentów budownictwa. Ich postulaty w nowej ustawie zamówień publicznych nie zostały uwzględnione.