Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Red.: MR |Data publikacji: 2021-10-18

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

Ranking Złota Setka Podkarpacia w tym roku miał już XV edycję. Jest to zestawienie, które powstaje na podstawie wyników finansowych firm. W tym roku, tak jak i w minionych edycjach, na liście znajdują się przedsiębiorstwa z branży stolarki otworowej.

Rzeszów

Najwyżej, na 16. miejscu ulokowany jest Sanok Rubber. Przychody spółki w minionym roku wyniosły ponad 678,7 mln zł, natomiast eksport to ponad 445,9 mln zł. Sanok zatrudniał w minionym roku 2311 osób. Kolejną – 66. pozycję na liście firm z branży zajmuje ML System. W zeszłym roku sprzedaż w spółce wyniosła 113,7 mln zł, eksport to 147 tys., a w ML System pracowało w tym czasie 189 osób. Następne miejsce i jednocześnie ostatnie jeśli chodzi o firmy z branży – 75. zajmuje Vidok. W minionym roku producent wypracował sprzedaż o wartości ponad 100 mln zł, eksport to 31,8 mln zł, a w przedsiębiorstwie pracuje 245 osób.

Ranking Złota Setka Firm Podkarpacia przygotowywany jest przez redakcję gazety Nowiny przy współpracy podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. Lista powstała na bazie takich danych jak: przychody ze sprzedaży, dynamika przychodów, zatrudnienie i wartość eksportu.

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1