Najwięksi dostawcy systemów aluminiowych w Polsce

Red.: |Data publikacji:

W Polsce funkcjonuje 14 dostawców systemów aluminiowych, a trzech największych odpowiada aż za 70 proc. rynku – wynika z danych przedstawionych w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, który miał swoją premierę 14 grudnia 2022 roku.

Główny temat 26. odcinka audycji został oparty na danych zawartych w wydanej właśnie analizie segmentowej pt. „Dostawcy systemów aluminiowych w Polsce w 2021 roku” (więcej na jej temat na stronie internetowej Centrum Analiz Branżowych). Miała ona swoją premierę pod koniec listopada 2022 roku. Jak wynika z rozmowy Maksymiliana Mirosa (Centrum Analiz Branżowych) i Pawła Gregorczyka (Forum Branżowe), w Polsce systemy aluminiowe sprzedawało w poprzednim sezonie 14 firm, gdy jeszcze kilka lat temu było 18 takich podmiotów.

Centrum Południe – nagrodzona za ekologię inwestycja w systemach Aluprof

Całkowita sprzedaż aktywnych w Polsce dostawców systemów aluminiowych wyniosła w 2021 roku ok. 4,05 mld zł i była ona wyższa o ponad 27 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Ok. 2/3 tej sprzedaży została zrealizowana w naszym kraju. Gdybyśmy zawęzili tę sprzedaż tylko do polskich odbiorców, wówczas jej kwota wyniosłaby ponad 2,5 mld zł.

Największym dostawcą systemów aluminiowych w Polsce jest Aluprof z siedzibą w Bielsku-Białej. Na drugim miejscu jest Aliplast z Lublina, a na trzecim Ponzio z Cekanowa w gminie Słupno. Okazuje się, że szacunkowe udziały tej trójki w sprzedaży systemów aluminiowych w Polsce w sezonie 2021 wynoszą aż 70 proc. a rentowność sprzedaży jest w przypadku tych podmiotów na dwucyfrowym poziomie.

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w 26. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. Miłego słuchania:

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1