Najlepszy rok w MACO

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-07

MACO poinformowało, że miniony rok był najlepszy pod względem sprzedaży w historii firmy.

Obroty MACO za rok 2020 przekroczyły 311 mln euro. Rok zaczął się bardzo dobrze – w pierwszych trzech miesiącach dostawca okuć zanotował wzrost sprzedaży na wszystkich rynkach. Po wprowadzeniu pierwszego lockdownu nastąpił znaczący spadek obrotów. Natomiast w połowie roku pojawił się boom budowlany w całej Europie. Dzięki temu udało się nie tylko odrobić gorsze wyniki z II kwartału, ale i zakończyć rok dużym wzrostem w stosunku do 2019 r.

Siedziba Maco w Salzburgu, w Austrii.

Ten rok MACO planuje zakończyć dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Poza tym firma planuje wydać w tym sezonie ok. 25 mln euro na inwestycje, m.in. zostanie rozbudowany magazyn w Zelhem w Holandii, a także  przedsiębiorstwo zamierza rozwijać szereg innowacyjnych projektów. MACO zatrudnia również nowych pracowników, obecnie poszukiwanych jest około 80 osób do działu produkcji.

Guido Felix, prezes zarządu Maco zauważa:

Obecnie obserwujemy brak dostępności wszystkich surowców, w połączeniu z ogromnymi podwyżkami cen ze strony naszych dostawców. Obserwujemy to bardzo uważnie i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal móc zaopatrywać naszych klientów w najlepszy możliwy sposób.

 

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1