Najlepszy rok w MACO

Red.: |Data publikacji:

MACO poinformowało, że miniony rok był najlepszy pod względem sprzedaży w historii firmy.

Obroty MACO za rok 2020 przekroczyły 311 mln euro. Rok zaczął się bardzo dobrze – w pierwszych trzech miesiącach dostawca okuć zanotował wzrost sprzedaży na wszystkich rynkach. Po wprowadzeniu pierwszego lockdownu nastąpił znaczący spadek obrotów. Natomiast w połowie roku pojawił się boom budowlany w całej Europie. Dzięki temu udało się nie tylko odrobić gorsze wyniki z II kwartału, ale i zakończyć rok dużym wzrostem w stosunku do 2019 r.

Siedziba Maco w Salzburgu, w Austrii.

Ten rok MACO planuje zakończyć dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Poza tym firma planuje wydać w tym sezonie ok. 25 mln euro na inwestycje, m.in. zostanie rozbudowany magazyn w Zelhem w Holandii, a także  przedsiębiorstwo zamierza rozwijać szereg innowacyjnych projektów. MACO zatrudnia również nowych pracowników, obecnie poszukiwanych jest około 80 osób do działu produkcji.

Guido Felix, prezes zarządu Maco zauważa:

Obecnie obserwujemy brak dostępności wszystkich surowców, w połączeniu z ogromnymi podwyżkami cen ze strony naszych dostawców. Obserwujemy to bardzo uważnie i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal móc zaopatrywać naszych klientów w najlepszy możliwy sposób.

 

Zobacz również

Nie tylko w Polsce pogarsza się sytuacja firm budowlanych

Nie tylko w Polsce pogarsza się sytuacja firm budowlanych

Choć koniunktura w lipcu była na zbliżonym poziomie do czerwca, najwyższy pesymizm panuje w Polsce wśród firm budowlanych. W Niemczech z kolei odnotowywana jest fala rezygnacji z wielu projektów budowlanych.

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

1