Najlepszy rok w MACO

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-07

MACO poinformowało, że miniony rok był najlepszy pod względem sprzedaży w historii firmy.

Obroty MACO za rok 2020 przekroczyły 311 mln euro. Rok zaczął się bardzo dobrze – w pierwszych trzech miesiącach dostawca okuć zanotował wzrost sprzedaży na wszystkich rynkach. Po wprowadzeniu pierwszego lockdownu nastąpił znaczący spadek obrotów. Natomiast w połowie roku pojawił się boom budowlany w całej Europie. Dzięki temu udało się nie tylko odrobić gorsze wyniki z II kwartału, ale i zakończyć rok dużym wzrostem w stosunku do 2019 r.

Siedziba Maco w Salzburgu, w Austrii.

Ten rok MACO planuje zakończyć dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Poza tym firma planuje wydać w tym sezonie ok. 25 mln euro na inwestycje, m.in. zostanie rozbudowany magazyn w Zelhem w Holandii, a także  przedsiębiorstwo zamierza rozwijać szereg innowacyjnych projektów. MACO zatrudnia również nowych pracowników, obecnie poszukiwanych jest około 80 osób do działu produkcji.

Guido Felix, prezes zarządu Maco zauważa:

Obecnie obserwujemy brak dostępności wszystkich surowców, w połączeniu z ogromnymi podwyżkami cen ze strony naszych dostawców. Obserwujemy to bardzo uważnie i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nadal móc zaopatrywać naszych klientów w najlepszy możliwy sposób.

 

Zobacz również

Targi maszyn i narzędzi

Targi maszyn i narzędzi

Na przełomie września i października w Nadarzynie odbędą się Targi Maszyn Budowlanych wraz z Targami Narzędziowymi i Prac Wykończeniowych. W Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z ofertą około 300 wystawców.

Selena ze wzrostami

Selena ze wzrostami

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Spółka odnotowała ponad 30-proc. wzrost przychodów. Natomiast drugi kwartał był lepszy o 37 proc.

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Indie jednym z kluczowych rynków dla Schüco

Schüco przejęło pakiet większościowy firmy Alufit, największego w Indiach producenta fasad aluminiowych. Niemiecka spółka chce osiągnąć tutaj 100 mln euro rocznych obrotów.

1