Najlepszy kwartał w historii polskiego eksportu okien!

Red.: PG |Data publikacji: 2021-09-01

Tak dobrze jeszcze nie było! W drugim kwartale 2021 roku wyeksportowano 2,42 mln okien z Polski – to absolutny rekord w historii naszej branży.

Ten sezon zapowiada się znakomicie dla polskiej branży stolarki. W drugim kwartale tego roku polscy producenci wyeksportowali 2,42 mln okien. Dynamika wzrostu sprzedaży zagranicznej wyniosła 124,1 proc. w porównaniu z II kwartałem roku 2020. Co jednak najważniejsze, wynik ten oznacza, że był to najlepszy kwartał w historii sprzedaży polskich okien za granicą!

Wzrosty odnotowano we wszystkich kategoriach produktowych. W oknach drewnianych dynamika wzrostu w porównaniu z II kwartałem 2020 roku wyniosła 120,6 proc., w oknach z PCW 125,6 proc. a w oknach metalowych (przede wszystkim aluminiowych) 123,4 proc.

Pierwsze półrocze zamknęło się liczbą 4,54 mln wyeksportowanych okien z Polski, a to oznacza, że dynamika wzrostu w porównaniu z pierwszymi 6 miesiącami roku 2020 wyniosła 120,8 proc.

Biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj III i IV kwartał są lepsze od dwóch I i II, można się spodziewać, że ten rekord zostanie jeszcze w tym sezonie pobity. Czy dwa razy? To się okaże.

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, w którym Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) komentują te znakomite wyniki eksportowe polskiej stolarki: 

Plusy, minusy #12 – rynek brytyjski

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1