Najlepsze wpisy z Pressroomu #3

Red.: |Data publikacji:

Przedstawiamy subiektywne zestawienie najciekawszych wpisów, jakie w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się w naszym dziale Presroom. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całym działem.

Aluprof stał się mecenasem pierwszej edycji konkursu dla branży stolarki otworowej POiD Building Awards 2021. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych rozwiązań na rynku budowlanym. Konkurs jest przeprowadzany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Więcej informacji we wpisie TUTAJ.


Fakro opowiada o stosowanych przez firmę rozwiązaniach, które sprawiają, że jej produkty, jak i sam system produkcji staje się bardziej „eko”.

Warto zapoznać się z tekstem Fakro, zwłaszcza w dobie rosnącej świadomości ekologicznej.

Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu Fakro:

Janusz Komurkiewicz

Fakro to firma z 30 letnią historią. Od początku istnienia stawia na energooszczędność i ekologię. Skupiamy się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty Fakro, jak i proces ich wytwarzania, są energooszczędne i ekologiczne.

 

 

 


Gerda radzi, jak obniżyć koszty ogrzewania domu dokonując modernizacji stolarki. Tekst przypomina, że dzięki uldze termomodernizacyjnej można odliczyć aż 53 tys. zł np. za zakup nowych, bardziej szczelnych drzwi i okien. Więcej informacji TUTAJ.

fot. Gerda

 


Hema to poprzedzona intrygującą kampanią reklamową marka firmy Akant. W ramach nowego konceptu oferowane będą najwyższej klasy osłony zewnętrzne wpisujące się w proekologiczne trendy. Pierwszym produktem w ramach marki jest Hema Zip, czyli screen przeciwsłoneczny. Wraz z premierą rusza konkurs dla dystrybutorów. Zachęcamy do zapoznania się z wpisem Hema.

fot. Hema

OH Industri zamierza podbić polski rynek oferując między innymi niepalne panele aluminiowe A1, które są testowane i certyfikowane zgodnie z normą EN13501, dzięki czemu spełniają obowiązujące wymagania produktu niepalnego (non-combustible). Więcej informacji o produkcie TUTAJ.


OknoPlus poszerza serię produktów Reveal o drzwi aluminiowe. Cechuje je współczynnik Ud już od 0,81 W/m2K, szyba dwu- lub trzykomorowa z grubością pakietów 24 lub 48 mm, Ug wynoszące 0,6 W/m2K, ciepła ramka, wysoka wodo- i wiatroszczelność, a do tego przyciągający uwagę design.

Więcej informacji o produkcie znajdziesz TUTAJ.

Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy OknoPlus:
 

Ich tajemnica leży w idealnym balansie pomiędzy pięknem surowego designu, drobiazgową estetyką wykończenia, perfekcyjnym zrównoważeniem właściwości termoizolacyjnych oraz niezwykle korzystnym dla klienta stosunkiem ceny do jakości.

 
 
 
 
 
fot. OknoPlus Reveal Smooth

Pagen zakończył proces badań drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych oraz aluminiowych okien przeciwpożarowych w systemie Ponzio PE 78EI, uzyskując Certyfikaty Stałości Właściwości Użytkowych.

Sebastian Sosin, Dyrektor ds. Produkcji w Pagen Sp. z o.o.:

Zastosowanie systemu PE78EI to przede wszystkim krótszy czas produkcji i montażu niż przy wyrobach dwulistwowych, wygodny montaż szyby za pomocą suwaków dociskowych, a także zabezpieczenie przed oderwaniem taśmy ogniochronnej poprzez jej montaż we wrębie. Dzięki trzykomorowej budowie i dodatkowym elementom wzmacniającym, system pozwala na wykonanie konstrukcji o dużych gabarytach, a także wielu wariantów skrzydeł drzwiowych.

System dołączy do stałej oferty firmy. Polecamy się z nim zapoznać TUTAJ.


Roto wyposaża wielopunktowy zamek elektromechaniczny Roto Safe E w nowe funkcje. Pojawia się między innymi możliwość doposażenia zamka w czujnik monitorujący rygiel. Ułatwieniem jest także nowa możliwość łączenia osłon przewodów ze zintegrowanym zasilaczem. Poznaj ulepszoną wersję produktu zapoznając się z wpisem.

Fot. Nowe możliwości zamków wielopunktowych Roto Safe E: możliwość doposażenia w czujnik monitorujący rygiel (3) oraz łączenia osłon przewodów m. in. ze zintegrowanym zasilaczem (1), cichy i wydajny napęd (2) w obu wersjach zamka Roto Eneo oraz możliwość wyboru spośród różnych systemów kontroli dostępu, takich jak czytnik linii papilarnych (4). Zdjęcie: Roto Safe E Plug & Play

Yawal wprowadza sześć nowych funkcji w systemie DP Slide. Jedną z nich jest zastosowanie nowego klipsa, który umożliwia stosowanie cieńszych przeszkleń. Zakres szklenia dla wariantu DP 86 wynosi 15-24 mm, a dla wariantu DP 110 mieści się w przedziale 24-33 mm. Pozostałe pięć poznasz TUTAJ.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1