Najlepsi pracodawcy w branży

Red.: MR |Data publikacji: 2021-05-13

Tygodnik Wprost opublikował właśnie ranking 50 najlepszych pracodawców. Na liście znajdują się także firmy z branży okien i drzwi.

Wśród 50 najlepszych w Polsce pracodawców znajdują się firmy z branży stolarki otworowej. Najwyżej w rankingu ulokowane jest Fakro, firma jest na 8. pozycji. Autorzy zestawienia podają także, że u producenta okien dachowych zatrudnionych jest ponad 3 tys. pracowników. Kolejne miejsce – 37. zajmuje Rawlplug, w którym pracuje 878 osób. Na miejscu 41. jest ML System, w tej firmie pracuje 286 osób, a na 43. pozycji znajduje się Velux, w tym przedsiębiorstwie, jak podano w zestawieniu, zatrudnionych jest 1958 pracowników.

Autorzy rankingu rozmawiali z ok. 400 największymi firmami w Polsce. Pytali przedsiębiorców o plany zwolnień grupowych i zatrudnień, wysokość pensji – czy w minionym roku były cięcia czy podwyżki oraz rodzaj umowy, na jaką zatrudniają pracowników. Na podstawie odpowiedzi, przygotowali potem raport.

Fabryka firmy Velux w Namysłowie.

W minionym roku wiele firm skorzystało z pomocy państwa – były to tarcze antykryzysowe. Jednym z warunków otrzymania wsparcia była ochrona miejsc pracy. Dlatego poziom bezrobocia w minionym roku wzrósł jedynie o 0,1 proc. Jednak ta sytuacja może się wkrótce zmienić. Z badania Barometru Rynku Pracy wynika, że ok. 25 proc. pracodawców rozważa zwolnienia pracowników, a jedynie 9 proc. planuje zatrudnienia.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1