Najbogatsi przedsiębiorcy branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Setka najbogatszych Polaków według tygodnika Wprost dysponuje w sumie 190 mld zł majątku. Najbogatszym Polakiem jest Zygmunt Solorz z majątkiem 13,6 mld zł, a „najbiedniejszym” wśród najbogatszych jest tym razem Jan Lubomirski-Lanckoroński, którego majątek wyceniono na 450 mln zł. Co najmniej tyle trzeba było mieć, aby znaleźć się w gronie stu najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”.

W pierwszej dziesiątce nie ma jeszcze przedsiębiorców z naszej branży, ale w drugiej znajdujemy już dwóch: Leszka Gierszewskiego, właściciela Drutexu z majątkiem 2,6 mld zł oraz Arkadiusza Musia, właściciela PressGlassu, którego majątek wyceniono tym razem na 1,9 mld zł. Ponad miliardem złotych majątku dysponują jeszcze w naszej branży Andrzej Wiśniowski, producent bram i ogrodzeń (1,6 mld zł) oraz małżeństwo Szukalskich, właściciele Portosa, których majątek wyceniono tym razem na 1,4 mld zł. Do tej granicy zbliża się również Jacek Sarnowski, właściciel Porty, dysponujący majątkiem o wartości 921 mln zł, a na liście Wprost sklasyfikowany na 57. miejscu.

Nieco niżej, na miejscu 79. sklasyfikowano Bogdana Więcka (693 mln zł), właściciela płockiego Budmatu, który „od zawsze” jest dystrybutorem stolarki, a od niedawna producentem wzmocnień stalowych do okien. Na miejscu 80. znalazł się tym razem Ryszard Florek, szef Fakro, z majątkiem wycenionym na 680 mln zł, a na 89. Mikołaj Placek, który wraz ojcem dysponuje wartością 587 mln zł majątku.

Lista 100 tygodnika Wprost nie jest doskonała, nie uwzględnia z pewnością wszystkich najbogatszych ludzi w Polsce i niekoniecznie precyzyjnie potrafi określić wartość ich majątków. Nam zabrakło ponownie tutaj kilku przedsiębiorców naszej branży, a najbardziej Mateusza Kłoska, właściciela Eko-Okien i filantropa. I na nich też pewnie przyjdzie kolej w następnych wydaniach Listy. Tymczasem zachęcamy do lektury wywiadu z prezesem Kłoskiem w nadchodzącym, lipcowym wydaniu naszego miesięcznika. Dostępny w prenumeracie.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1