Najbogatsi przedsiębiorcy branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Setka najbogatszych Polaków według tygodnika Wprost dysponuje w sumie 190 mld zł majątku. Najbogatszym Polakiem jest Zygmunt Solorz z majątkiem 13,6 mld zł, a „najbiedniejszym” wśród najbogatszych jest tym razem Jan Lubomirski-Lanckoroński, którego majątek wyceniono na 450 mln zł. Co najmniej tyle trzeba było mieć, aby znaleźć się w gronie stu najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”.

W pierwszej dziesiątce nie ma jeszcze przedsiębiorców z naszej branży, ale w drugiej znajdujemy już dwóch: Leszka Gierszewskiego, właściciela Drutexu z majątkiem 2,6 mld zł oraz Arkadiusza Musia, właściciela PressGlassu, którego majątek wyceniono tym razem na 1,9 mld zł. Ponad miliardem złotych majątku dysponują jeszcze w naszej branży Andrzej Wiśniowski, producent bram i ogrodzeń (1,6 mld zł) oraz małżeństwo Szukalskich, właściciele Portosa, których majątek wyceniono tym razem na 1,4 mld zł. Do tej granicy zbliża się również Jacek Sarnowski, właściciel Porty, dysponujący majątkiem o wartości 921 mln zł, a na liście Wprost sklasyfikowany na 57. miejscu.

Nieco niżej, na miejscu 79. sklasyfikowano Bogdana Więcka (693 mln zł), właściciela płockiego Budmatu, który „od zawsze” jest dystrybutorem stolarki, a od niedawna producentem wzmocnień stalowych do okien. Na miejscu 80. znalazł się tym razem Ryszard Florek, szef Fakro, z majątkiem wycenionym na 680 mln zł, a na 89. Mikołaj Placek, który wraz ojcem dysponuje wartością 587 mln zł majątku.

Lista 100 tygodnika Wprost nie jest doskonała, nie uwzględnia z pewnością wszystkich najbogatszych ludzi w Polsce i niekoniecznie precyzyjnie potrafi określić wartość ich majątków. Nam zabrakło ponownie tutaj kilku przedsiębiorców naszej branży, a najbardziej Mateusza Kłoska, właściciela Eko-Okien i filantropa. I na nich też pewnie przyjdzie kolej w następnych wydaniach Listy. Tymczasem zachęcamy do lektury wywiadu z prezesem Kłoskiem w nadchodzącym, lipcowym wydaniu naszego miesięcznika. Dostępny w prenumeracie.

Zobacz również

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Za nami pierwszy kurs egzaminacyjny, organizowany przez Koalicję Termomodernizację. Udział w nim wzięło ponad 60 przedstawicieli handlowych i dilerów branży stolarki.

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Kornickie Eko-Okna, lider rynku stolarki w Polsce, przygotowuje się do startu projektu, który pozwoli dystrybutorom zwiększyć sprzedaż produktów stolarki otworowej w 2023 roku.

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Wartość sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. była wyższa o ok. 5 proc. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła właśnie agencja IBP Research.

1