Nadal ponad 500 wystawców na targach norymberskich

Red.: |Data publikacji:

Choć kilku dostawców zrezygnowało w ostatnim czasie z udziału w targach Fensterbau Frontale, nadal ponad pół tysiąca firm wystawia się na tej imprezie w Norymberdze.

MACO poinformowało dziś, że rezygnuje z udziału w targach Fensterbau Frontale, które odbędą się w dniach 29 marca – 1 kwietnia w Norymberdze. Jako powód austriacka firma podała sytuację z pandemią oraz rozwojem nowego wariantu koronawirusa, czyli Omikronu.

Michael Weigand, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu grupy MACO:

Jesienią z wielkimi oczekiwaniami komunikowaliśmy nasz udział we Frontale 2022. Niestety, informacja o nowej mutacji wirusa diametralnie zmieniła sytuację. Dlatego też z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się zrezygnować z udziału w targach w Norymberdze.

MACO zapowiada program zastępczy dla Fensterbau Frontale. Wkrótce ma podać szczegóły. Już teraz wiemy, że uwaga firmy skupi się m.in. na nowym systemie ryglowania Instinct by MACO.

W ostatnim czasie kilku innych systemodawców również zrezygnowało z udziału w targach w Norymberdze. Na Fensterbau Frontale nie zobaczymy marek Veka i Gealan.

Andreas Hartleif, dyrektor generalny Veka AG, i Ivica Maurović, dyrektor zarządzający Gealan, tak tłumaczyli tę decyzję:  

Nie była to dla nas łatwa decyzja, ale na tle niepewnej sytuacji i rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się kolejnego wariantu koronawirusa, chcieliśmy mieć jasność w obu naszych markach na wczesnym etapie planowania działań w przyszłym roku.

Podobnie decyzję o nieobecności na targach Fensterbau Frontale argumentuje Siegenia. W grudniu rezygnację z imprezy w Norymberdze ogłosiła także firma Renolit.

Pomimo tych kilku rezygnacji, które zostały ogłoszone pod koniec tego roku, na liście wystawców nadal widnieje ponad 500 firm, wśród których można znaleźć również polskich reprezentantów (m.in. Alsecco, Aluron, Bertrand, Drutex, Eko-Okna, Kowalscy Bracia, MFO, Oknoplast, Pagen, Sanok Rubber, Splendoor, Vito Polska, Wala).

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1