Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Red.: |Data publikacji:

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, prezes firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

W sezonie 2022 Aliplast odnotowuje wzrosty. Są one tonażowo na poziomie 10-12 proc. – To jest miara prawdziwego wzrostu obecnie. W przychodach możemy mówić o skokowych wręcz wzrostach, ale te wartości nie są właściwym miernikiem – tłumaczy Jan Kidaj , prezes firmy. Stąd też prognozy na cały rok zakładają poprawę wyników sprzedażowych.

Jan Kidaj, prezes firmy Aliplast:

Jan Kidaj właściciel Aliplast„Taką dynamikę sprzedaży określanej tonażowo na pewno utrzymamy. Utrzymanie tego wskaźnika jest naszym celem na drugą część sezonu. W rubryce określającej wysokość sprzedaży dynamika wzrostu na pewno będzie zdecydowanie wyższa w podsumowaniu rocznym”

Aliplast w rozmowie z naszą redakcją zdradził, że ma ambitne plany rozwojowe poza granicami naszego kraju. Firma chce budować bliźniacze względem lubelskiego zakładu fabryki w poszczególnych krajach, dzięki czemu ograniczone zostaną potrzeby logistyczne, jak i spadnie poziom zużycia paliw kopalnych. Obecnie na tapecie jest projekt stworzenia takiego zakładu na południu Europy.

„Obrany kierunek to albo południowe Węgry albo południowo-zachodnia Rumunia. Wcześniej naszym faworytem była Serbia, ale dostrzegamy, że niespieszno temu krajowi politycznie do integracji z Europą i odracza się ona z czasem, dlatego pracujemy nad zmianą koncepcji i nowym określeniem miejsca docelowego dla nowego zakładu w granicach aktualnej Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy projektować nową fabrykę i w 2024 roku ruszy tam produkcja.”

aliplast z lotu ptaka (1)

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1