MS Więcej niż Okna stawia na wytrzymalsze szyby

Red.: |Data publikacji:

MS Więcej niż Okna dodał kolejna maszynę do swojego parku maszynowego. Firma kupiła urządzenie do obróbki szła, która znacznie zwiększa wytrzymałość szyby.

Nowa maszyna w zakładzie produkcyjnym MS Więcej niż Okna to tak naprawdę linia produkcyjna, na której odbywa się obróbka szkła. Urządzenie od włoskiej firmy Forel nazywa się Automatic Vertical Arrissing Machine. Umożliwia ono szlifowanie i jednoczesne zatępianie formatek szklanych przed zespoleniem z wkładem termoizolacyjnym. Dzięki dwóm niezależnym głowicom szlifierskim z diamentowymi tarczami, ostre krawędzie są równomiernie usuwane.

Dzięki tej technologii szkło jest bardziej odporne na samoistne pękanie. Producent stolarki, ale też i szyb zespolonych kupił urządzenie jesienią i firma właśnie zaczęła na nim pracować.

MS Więcej niż Okna chwali się ostatnio informacją, która ma świadczyć o wysokiej jakości produkowanej przez firmę stolarki. Inwestor, który miał zamontowane w mieszkaniu okna tego producenta poinformował, że wytrzymały one próbę włamania. Do zdarzenia doszło w województwie zachodniopomorskim. Do mieszkania znajdującego się na parterze chciał wtargnąć złodziej, próbując wyważyć okna i drzwi balkonowe. Uszkodził profile i szyby, jednak mimo tego nie udało mu się dostać do wnętrza.

Włamywacze uszkodzili profile i szyby, ale nie weszli do mieszkania.

 

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1