Mniej zleceń w Mercorze

Red.: |Data publikacji:

Maj był pierwszym od długiego czasu miesiącem w którym wartość zleceń pozyskanych przez giełdowy Mercor była niższa niż rok wcześniej. W maju ub. roku spółka pozyskała zlecenia o wartości ponad 50 mln zł, podczas gdy tegoroczny maj przyniósł jej wartość 47,3 mln zł. Oznacza to niewielki wprawdzie, ale jednak spadek wartości zleceń o 6 proc.

Dynamika wzrostu wartości pozyskanych zleceń staje się tutaj z miesiąca na miesiąc coraz niższa, bo jeszcze w marcu były one o 30 proc. wyższe niż w marcu 2021 roku, w kwietniu były wyższe o 20 proc. od tych z kwietnia 2021, a maj przyniósł już spadek o 6 proc. w stosunku do maja 2021 roku. Mimo to wartość zleceń pozyskanych przez Mercor w ciągu ostatnich 6 ostatnich miesięcy jest wciąż o 11 proc. wyższa niż rok wcześniej i wynosi prawie 276 mln zł. Grupa Mercor składa się z 10 spółek zależnych, zlokalizowanych w całej Europie (także w Rosji i na Ukrainie), a efekty ich działań w minionym okresie poznamy prawdopodobnie dopiero w raporcie spółki za I półrocze roku obrotowego 2022/2023.

W ostatnich dniach Mercor eksponował swoją ofertę na targach Interschutz w Hannowerze. Poza handlowcami z polskiej centrali byli tam również obecni przedstawiciele hiszpańskiej spółki Tecresa, która realizuje cele Mercora na Półwyspie Iberyjskim.

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1