ML System otrzyma 17 mln zł dotacji

Red.: MR |Data publikacji: 2019-11-25

ML System wciąż inwestuje w nowoczesne produkty. Co więcej, firmie udaje się zdobywać finansowe wsparcie na realizację swoich projektów. Tym razem do spółki trafiło niemal 17 mln zł.

ML System, to firma oferująca produkty z branży fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami, a także nowoczesne szkło budowlane. Firma właśnie poinformowała, że otrzymała 16,9 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze mają być przeznaczone na wdrożenie do produkcji nowoczesnej szyby zespolonej z powłoką selektywną. Jest to produkt przeznaczony na rynek budowlany.

Spółce zależy na dywersyfikacji swojej oferty, dlatego pracuje nad kolejnym rozwiązaniem. Dział badań i rozwoju w ML System opracował szybę, w której zastosowana będzie powłoka selektywna, wykorzystująca nanowarstwę półprzewodnikową. Jest to produkt, który będzie oferowany przede wszystkim do okien, czy fasad montowanych w budynkach energooszczędnych. Nowa szyba zespolona będzie mogła być również stosowana w pojazdach. Firma ocenia, ze produkt zostanie wdrożony do produkcji w kwietniu 2022 r.

Dofinansowanie dla ML System zostało przyznane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Łączna wartość projektu to 34,5 mln zł. Dotacja w wysokości 16,9 mln zł zostanie przyznana firmie w formie zaliczki i refundacji.

Zobacz również

Małkowski-Martech na dużym plusie

Małkowski-Martech na dużym plusie

Małkowski-Martech podsumował II kwartał pod katem handlowym. Spółka osiągnęła przychody w wysokości 12,4 mln zł wobec 9,6 mln zł w 2019 r.

Mercor z dużym wzrostem zysku i strategią na najbliższe lata

Mercor z dużym wzrostem zysku i strategią na najbliższe lata

Grupa Mercor S.A. opublikowała dane finansowe ze swojego I kwartału roku obrotowego 2020-2021 (kwiecień-czerwiec). Udało się wygenerować wzrosty w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, choć był to okres pandemii i lockdownu. Firma opracowała też strategię na lata 2020-2023.

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group poinformował, że globalnie w okresie od kwietnia do czerwca zanotował spadek w przychodach na poziomie ok. 40 proc.

1