ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

Red.: |Data publikacji:

ML System podliczył trzy kwartały działalności. Firma informuje, że odnotowała wzrost sprzedaży na poziomie przekraczającym 39 proc.

ML System poinformował, że w trzech kwartałach wartość sprzedaży wyniosła 168,95 mln zł w porównaniu do 121,43 mln zł. Jest to wzrost o 39,1 proc. Spółka osiągnęła także wysoki wzrost jeśli chodzi o wynik EBITDA – w okresie od stycznia do końca września 2022 r. wyniósł on 21,33 mln zł w porównaniu do 15.91 mln zł – to wzrost o 34 proc. Spółka podaje wartość EBITDA według  APM (Alternatywny Pomiar Wyników). Oznacza on pomiar historycznej efektywności finansowej, inny niż określony w mających zastosowanie ramach sprawozdawczości finansowej.

Firma odnotowała stratę netto, w okresie trzech kwartałów tego roku na minusie jest 4,68 mln zł w porównaniu z zyskiem w roku ubiegłym w wysokości 1,38 mln zł. Ten wynik to efekt wyższych kosztów amortyzacji w stosunku do roku ubiegłego, a także ogólnie wzrost kosztów. Wśród ważnych wydarzeń dla firmy należy wymienić fakt, że w czerwcu tego roku powstała spółka ML Nordic AS z siedzibą w Drammen w Norwegii, której ML System spółka ma 100 udziałów. Dzięki norweskiej firmie wzmocniona będzie działalność eksportowa w krajach skandynawskich. W skład grupy kapitałowej ML System, oprócz ML Nordic, wchodzą jeszcze ML System + i ML System Genetic z siedzibą w Zaczerniu oraz ML System Inc. z siedzibą w stanie Delaware w Stanach Zjednoczonych.

Dawid Cycoń, prezes ML System podsumowuje minione trzy kwartały:

Konsekwentnie realizujemy strategię „Nowej Ery Kwantowej” zmierzając wprost do osiągnięcia zawartych w niej celów. Skala firmy rośnie, komercjalizujemy nowe produkty, realizujemy kolejne zlecenia. Fakturowanie największych kontraktów pozyskanych w ostatnim czasie, w tym dla Tauron i PGE jeszcze przed nami. Niezależnie, spółka intensywnie pracuje nad pozyskaniem kolejnych zleceń zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

 

Zobacz również

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Największe, globalne firmy stolarkowe w Polsce

Poznaliśmy właśnie listę 50 globalnych, polskich firm. Wśród nich siedem należy do branży stolarki otworowej.

1