ML System giełdową spółką roku

Red.: PG |Data publikacji: 2021-03-16

Rzeszowska spółka ML System otrzymała tytuł Giełdowej Spółki Roku 2020 w kategorii „Innowacyjność produktów i usług” w ramach 22. edycji rankingu organizowanego przez Puls Biznesu. W zestawieniu doceniono również Grupę Kęty.

Laureatów nowej edycji rankingu poznaliśmy 16 marca 2021 r. Była to już 22. Odsłona tego zestawienia przygotowywanego przez Puls Biznesu. W kategorii „Innowacyjność produktów i usług” na szczycie podium uplasowała się spółka MLSystem, która weszła w 2021 rok z rekordowym portfelem zamówień i planuje rozwój takich produktów jak Quantum Glass, 2D Glass, Active Glass (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Jak piszą organizatory, w kategorii “Innowacyjność produktów i usług” ankietowani eksperci oceniają, „które spółki ich zdaniem poszukują nowych rozwiązań, pomysłów i koncepcji, tworzą nowe produkty, ulepszają technologie czy prowadzą badania naukowe”.  Wyłaniają te, „które dzięki wprowadzanym innowacjom mają szansę nie tylko podbić nowe rynki, ale również serca inwestorów”.

W rankingu głównym na trzecim miejscu uplasowała się GrupaKęty. Spółka została również doceniona w kategorii „Relacje z inwestorami” (oceniana jest tu m.in. jakość informacji i komunikacji z rynkiem), w której zajęła trzecie miejsce. Grupa Kęty pod koniec 2020 roku poinformowała, że udało jej się zrealizować prognozy na tamten sezon. Wyznaczyła także cele pozafinansowe – tu na plan pierwszy wysuwają się ekologia i zrównoważony rozwój. Grupa Kęty planuje m.in. obniżenie własnego śladu węglowego o 15 proc. w porównaniu z rokiem 2016 oraz zwiększenie do 75 proc. udziału recyklatu aluminium w kształtownikach (szczegóły).

Ranking Giełdowa Spółka Roku jest najstarszym tego typu zestawieniem na rynku kapitałowym. Wyboru zwycięzców dokonuje w nim około 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1