Mirola aż o 1/3 lepiej niż rok temu!

Red.: |Data publikacji:

Mirola podsumowała pierwszą część sezonu pod kątem sprzedaży. Firma ocenia, że miniony okres to wzrost na poziomie 30 proc.

Pierwsze półrocze, mimo obostrzeń związanych w pandemią koronawirusa, było dla Miroli bardzo dobre pod kątem sprzedaży. Firma podsumowała, że jeśli chodzi o styczeń, luty i marzec, to wzrost w porównaniu do roku 2019 był znakomity, bo na poziomie 40 proc. Co ciekawe, jedynie w kwietniu firma miała nieco gorsze wyniki niż w roku poprzednim, ale już w maju dane handlowe były na plusie. Z pewnością do rekordowych w historii firmy pod kątem sprzedaży będzie zaliczał się także lipiec. Obecnie, jeśli chodzi o miniony okres, to wzrost był na poziomie 30 proc.

Dobre wyniki to według firmy efekt wielu wcześniejszych działań i  inwestycji w rozwój sprzedaży. Mirola ma w ofercie produkty osłonowe – przede wszystkim rolety zewnętrzne i bramy. Swoje wyroby sprzedaje poprzez partnerów handlowych w Polsce, ale i do producentów okien, którzy często eksportują je wraz ze swoimi produktami.

Obecnie, szczególnie wobec plagi komarów, dużą popularnością cieszą się moskitiery. Natomiast w Miroli jest to wyrób, którego sprzedaż od dwóch lat odbywa się także poza letnimi miesiącami, na przykład w styczniu. Firma stara się zintegrować moskitiery z innymi osłonami, a dzięki temu ten produkt udaje się sprzedawać także poza sezonem. Zauważa się tu, że coraz większą popularnością cieszą się moskitiery przeznaczone do drzwi tarasowych, np. HS-ów, także tych narożnych.

Konsekwentna rozbudowa kanałów sprzedaży i poszerzanie oferty produktowej sprzyjają rozwojowi firmy z Orzesza. To między innymi z tego względu Mirola ma w planach budowę swojej nowej siedziby.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1