MFO ze spadkami w pierwszym półroczu

Red.: MR |Data publikacji: 2020-09-01

MFO podało wstępne dane finansowe z półrocza. Spółka odnotowała spadek zarówno w wartości przychodów, jak i w zysku w stosunku do roku 2019.

MFO poinformowało, że przychody z działalności operacyjnej w pierwszym półroczu wyniosły 205 mln zł. Jest to mniej o ponad 21 mln zł w stosunku do roku 2019 i oznacza spadek o 2 proc. w stosunku do wartości bazowej, czyli średniej wielkości osiągniętej w analogicznym okresie w ostatnich trzech latach.

Zysk z działalności operacyjnej (EBIT) to wartość 11,3 mln zł. Jest to mniej o 5,8 mln w stosunku do roku 2019 i spadek aż o 37 proc. w stosunku do wartości bazowej. Firma miała także duży spadek w wartości zysku netto, w pierwszym półroczu tego roku wyniósł on 9,9 mln zł, to mniej o 2,8 mln zł w porównaniu do 2019 i spadek o 30 proc. w stosunku do wartości bazowej. Dane finansowe zaprezentowane przez firmę mają charakter wstępny.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1