MFO: rośnie sprzedaż wzmocnień do okien

Red.: |Data publikacji:

Choć I kwartał tego roku nie przyniósł spektakularnych wzrostów dla branży okienno-drzwiowej, to jej czołowy dostawca wzmocnień – sochaczewska spółka MFO – odnotował wyniki ponadprzeciętne.

Firma zamknęła kwartał sprzedażą na poziomie 119 mln zł, co było wynikiem o 11 proc. lepszym niż w I kwartale 2018 roku. We wzroście tym duże znaczenie miała zwiększona sprzedaż wzmocnień do okien, która w stosunku do ub. roku wzrosła o 10 mln zł, do wartości 59 mln zł.

Wobec wyraźnej stagnacji produkcji okien na rynku polskim wzrost ten odbył się prawdopodobnie na rynkach eksportowych. Świadczy o tym malejąca sprzedaż spółki w Polsce (48 mln zł), a dynamicznie rosnący eksport – w I kwartale br. wzrósł on o ponad połowę w odniesieniu do I kwartału 2018, do wartości 69 mln zł.

Wzrosło tu również zatrudnienie: w III 2018 roku MFO zatrudniało 238 osób, podczas gdy w marcu 2019 pracowało tu już 272 osoby. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na wydajność pracy w tej spółce: na każdego zatrudnionego przypada tu 1,8 mln zł rocznego przychodu. Jest to wynik, którego spółki okienno-drzwiowe mogą MFO tylko pozazdrościć..

Budynek socjalny MFO został oddany do użytku w połowie 2018 r.

Dzięki takiemu funkcjonowaniu MFO znalazło się w tym roku po raz kolejny wśród liderów polskiej przedsiębiorczości. W zestawieniu „Diamenty Forbesa 2019” spółka zajęła 23. miejsce na Mazowszu i 57. w kraju w kategorii największych firm. Przypomnijmy, że w zestawieniu Forbesa znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. O ubiegłorocznych wynikach spółki MFO pisaliśmy natomiast TUTAJ.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1