MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

Red.: |Data publikacji:

MFO podsumował pierwszy kwartał pod względem finansowym. Firma odnotowała znaczący spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

MFO podliczył wyniki za pierwsze trzy miesiące. Firma osiągnęła wartość przychodów ze sprzedaży w wysokości 151,69 mln zł w porównaniu do 295,14 mln w pierwszych trzech miesiącach w 2022 r. Także znacznie niższy jest zysk z działalności operacyjnej, w tym roku od stycznia do końca marca wynosił 3,63 mln zł w porównaniu do 21,77 mln w analogicznym okresie w roku 2022. Jeśli chodzi o zysk netto, to wyniósł on 1,44 mln zł w porównaniu do 16,81 mln rok wcześniej.

Producent wzmocnień odczuwa spadek inwestycji budowlanych. Popyt na stal jest jednak niski globalnie. Już w kwietniu tego roku światowa produkcja stali spadła o 2,4 proc. do 161 mln ton. Takie dane zebrała organizacja World Steel Association. Natomiast według danych GUS-u w Polsce produkcja okien tworzywowych, do których stosowane są wzmocnienia stalowe, spadła w I kwartale o niemal 12 proc. Na ten temat więcej pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1