Mercor z gorszą końcówką 2019 r.

Red.: MR |Data publikacji: 2020-01-31

Mercor podał do wiadomości wartość zamówień w listopadzie 2019 r. Firma otrzymała zlecenia opiewające na kwotę 26,9 mln zł.

Grupa Mercor, oferująca systemy i zabezpieczenia przeciwpożarowe a także drzwi, podała do wiadomości dane na temat wartości pozyskanych zleceń. W listopadzie firmie udało się pozyskać zamówienia o wartości 26,9 mln zł. W zeszłym roku była to kwota 28,1 mln zł, czyli o 4 proc. wyższa.

Jeśli chodzi o okres od czerwca do listopada 2019 r., to Grupa pozyskała zamówienia, których wartość wynosiła 205,3 mln zł w porównaniu do 202 mln w roku ubiegłym. Jak zatem można zauważyć, choć cały rok jest na plusie, to spadek wartości zamówień widoczny jest pod koniec roku.

Dane na temat gorszych wyników na koniec 2019 r. m.in. ze sprzedaży obserwowało wielu producentów, na przykład firma Abakus, o której pisaliśmy TUTAJ. Także dane GUS potwierdzają, że czwarty kwartał w Polsce nie należał do najlepszych. PKB w całym roku 2019 wzrósł o 4 proc. w porównaniu do 5,1 proc. w roku 2018. Natomiast czwarty kwartał, to wzrost PKB zaledwie o ok. 3 proc.

Zobacz również

Assa Abloy tym razem sprzedaje

Assa Abloy tym razem sprzedaje

Assa Abloy przyzwyczaiła nas do kolejnych newsów o nabywanych przez nich spółkach. Tym razem jednak zawęża swoje portfolio.

Światowa premiera na naszym webinarium!

Światowa premiera na naszym webinarium!

Już 21 stycznia o godz. 10:00 poznamy pierwsze nowości na sezon 2021. Podczas webinarium “Nowości na sezon 2021: komponenty do stolarki” zaprezentowanych zostanie 11 produktów. Światową premierę będzie miał nowy produkt stworzony przez MACO oraz Hautau!

Awilux rozwija produkcję okien aluminiowych

Awilux rozwija produkcję okien aluminiowych

Awilux zakończył miniony rok przychodami w wysokości ponad 100 mln zł. W tym roku producent zamierza jeszcze zwiększyć swoje moce produkcyjne.

1