Mercor stawia na magazynowanie energii

Red.: |Data publikacji:

Gdański Mercor bardzo udanie rozpoczął sezon 2021 pozyskując przez siedem miesięcy zamówienia o wartości o 30 proc. wyższej niż rok wcześniej. Ponadto spółka inwestuje w nowe obszary działalności jakim jest niewątpliwie inteligentne zarządzanie energią.

Giełdowy Merocr SA udanie zakończył trudny sezon 2020/2021 (o tym pisaliśmy TU), a obecne sukcesy handlowe zapowiadają jeszcze lepsze wyniki w kolejnym roku. Siedem miesięcy obecnego roku kalendarzowego spółka Mercor zamknęła pozyskaniem zamówień o wartości 295 mln zł. Jest to wartość o 30 proc. wyższa niż w analogicznym okresie roku 2020, kiedy to pozyskano zamówienia o wartości 227 mln zł. W samym tylko lipcu do spółki spłynęły zamówienia o wartości 42 mln zł, co było wartością o 14 proc. wyższą niż rok wcześniej. W czerwcu zamówienia te były aż o 72 proc. większe niż w czerwcu 2020. Mercor działa na rynku biernych zabezpieczeń p-poż., który jest mocno zależny od koniunktury w segmencie inwestycji nie mieszkaniowych.

W połowie lipca spółka podpisała list intencyjny zakładający nabycie połowy udziałów w spółce ELMECH-ASE, rozwijającą technologię inteligentnego zarządzania energią na bazie produkowanych przez siebie magazynów energii. Realizuje to strategię Mercoru w kierunku automatyzacji i inteligentnego zarządzania bezpieczeństwem pożarowym obiektów. Inteligentne zarządzanie energią wpisuje się również w program transformacji polskiej energetyki i przyszłe regulacje rynkowe. Polityka UE w zakresie energii i klimatu postrzega magazyny energii jako kluczową technologię wspomagającą gospodarkę niskoemisyjną, przeznaczając znaczące środki na projekty badawcze, rozwojowe i pokazowe.

Magazyny energii to inwestycja w przyszłość. Technologia, odpowiada na wyzwania stojące przed energetyką. Technologia zarządzania energią umożliwi firmom efektywne wykorzystanie OZE, istotną optymalizację kosztów i poprawę bezpieczeństwa całego systemu elektroenergetycznego. Elmech-ASE to doświadczony gracz w tworzeniu innowacyjnych systemów i konstrukcji do poprawy jakości energii. Dodatkowo MERCOR wykorzysta produkty Elmech-ASE dla wsparcia zarządzaniem swoimi systemami. – powiedział Krzysztof Krempeć, prezes zarządu Mercor SA.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1