Mercor rośnie i inwestuje w OZE

Red.: |Data publikacji:

Giełdowy Mercor notuje w tym roku stały wzrost wartości pozyskanych zamówień, a w samym tylko październiku były one o 30 proc. wyższe niż rok wcześniej. Firma zapowiada na przyszły rok inwestycje w odnawialne źródła energii na swoje potrzeby.

Gdańska grupa Mercor, lider segmentu zabezpieczeń ppoż., pozyskała w październiku zamówienia o wartości 41,6 mln zł, co w porównaniu z wartością 31,9 mln zł z października 2020 oznacza wzrost o 30 proc. W ciągu 10 miesięcy br. Mercor otrzymał w sumie zamówienia na kwotę 413,8 mln zł. W analogicznym okresie roku minionego była to wartość 333 mln zł, co dla spółki oznacza wzrost zamówień o 24,2 proc. Jest to poziom wzrostu zbliżony do średniej dla dużych i średnich przedsiębiorstw branży stolarki.

Obecnie producent nosi się z zamiarem wybudowania farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 1 MW, z której energia wykorzystana zostanie na cele produkcyjne. Spółka liczy na obniżenie rachunków za prąd, który zasila przecież nie tylko maszyny, ale chociażby również systemy oświetlenia, klimatyzację, wentylację, urządzenia magazynowe czy biurowe. Już dzisiaj funkcjonują dwie pilotażowe instalacje w zakładach w Mirosławiu i w Cieplewie. Ich łączna moc to 50 kWp. Jest to też przejaw troski przedsiębiorstwa o środowisko i zmierzanie w kierunku zeroemisyjności, zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju spółki.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1