Mercor rośnie i inwestuje w OZE

Red.: RK |Data publikacji: 2021-11-25

Giełdowy Mercor notuje w tym roku stały wzrost wartości pozyskanych zamówień, a w samym tylko październiku były one o 30 proc. wyższe niż rok wcześniej. Firma zapowiada na przyszły rok inwestycje w odnawialne źródła energii na swoje potrzeby.

Gdańska grupa Mercor, lider segmentu zabezpieczeń ppoż., pozyskała w październiku zamówienia o wartości 41,6 mln zł, co w porównaniu z wartością 31,9 mln zł z października 2020 oznacza wzrost o 30 proc. W ciągu 10 miesięcy br. Mercor otrzymał w sumie zamówienia na kwotę 413,8 mln zł. W analogicznym okresie roku minionego była to wartość 333 mln zł, co dla spółki oznacza wzrost zamówień o 24,2 proc. Jest to poziom wzrostu zbliżony do średniej dla dużych i średnich przedsiębiorstw branży stolarki.

Obecnie producent nosi się z zamiarem wybudowania farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 1 MW, z której energia wykorzystana zostanie na cele produkcyjne. Spółka liczy na obniżenie rachunków za prąd, który zasila przecież nie tylko maszyny, ale chociażby również systemy oświetlenia, klimatyzację, wentylację, urządzenia magazynowe czy biurowe. Już dzisiaj funkcjonują dwie pilotażowe instalacje w zakładach w Mirosławiu i w Cieplewie. Ich łączna moc to 50 kWp. Jest to też przejaw troski przedsiębiorstwa o środowisko i zmierzanie w kierunku zeroemisyjności, zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju spółki.

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1