Mercor popracuje nad marżami

Red.: |Data publikacji:

Dzięki dobrym wynikom kontraktowania w pierwszych miesiącach br. portfel zamówień w Mercorze po I półroczu 2022 wyniósł 278 mln zł i jest o 10 proc. wyższy niż w I półroczu 2021.

Czerwcowe zamówienia w Mercorze były po raz kolejny niższe niż rok wcześniej. Ich wartość nie osiągnęła 50 mln zł, a wobec 52,4 mln zł w czerwcu 2021 roku, było to o 7 proc. mniej. Podobnie było w maju, kiedy to wartość zamówień była niższa o 6 proc. Mimo tego, a właściwie dzięki dobrym wynikom kontraktowania w pierwszych miesiącach br. portfel zamówień w Mercorze po I półroczu 2022 wyniósł 278 mln zł i jest o 10 proc. wyższy niż w I półroczu 2021.

Część z tego wynika ze wzrostu cen wyrobów, więc istotnym zadaniem spółki w tym roku obrotowym będzie poprawa marż. Przypomnijmy, że rok obrotowy 2021/22 Mercor zamknął bardzo dobrymi wynikami, o których pisaliśmy TUTAJ. Wynikały one m.in. ze sprawnego przenoszenia cen surowców na ceny wyrobów. Obecnie sprzyjać temu mogą wyraźne spadki cen giełdowych stali i aluminium.

Prezes Krzysztof Krempeć określa swoją firmę jako „późnocykliczną”, czyli tą, którą w budowlance spadek koniunktury dotyka niemal jako ostatnią. Systemy Mercora montowane są bowiem w budynkach na ostatnim już prawie etapie budowy. To daje szefowi firmy nadzieje na nie najgorszą kocówkę roku.

Na ostatniej konferencji prasowej powiedział on:

Jesteśmy zadowoleni, że w ubiegłym roku obrotowym obroniliśmy się przed szaleństwem, jakie było na cenach materiałów. Jestem zadowolony z wyników. (…) Jeśli nie spotkamy z czynnikami nieprzewidywalnymi, to powinniśmy wrócić do lepszych marż.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1