Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Red.: |Data publikacji:

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

Jak podaje Grupa Mercor w swoim raporcie, wartość zamówień pozyskanych w kwietniu wyniosła ok. 45,3 mln zł. W porównaniu z 37,3 mln zł w analogicznym okresie 2023 r. jest to wzrost o 21 proc. Jednocześnie jest to również więcej niż w marcu 2024 r., kiedy odnotowano wartość ok. 37,6 mln zł.

W dłuższej perspektywie sytuacja nie jest już tak korzystna. Spółka spodziewała się jednak tego, a jej prezes Krzysztof Krempeć podkreślał, że w II półroczu br. oczekuje ożywienia na rynku.

Jak podaje Mercor kwota zamówień jest jednocześnie o 43 proc. niższa niż w marcu ubiegłego roku. Początek tego roku też zaznaczył się spadkiem wartości. W styczniu było to ok. 38 mln zł w porównaniu z 57,4 mln zł w analogicznym okresie 2023 r., czyli spadek wyniósł aż 34 proc. Firma odnotowuje pogorszenie sytuacji również w dłuższym okresie, od listopada 2023 do kwietnia 2024 r. W tym czasie pozyskała zamówienia o wartości ok. 243,9 mln zł wobec 293,2 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej, co oznacza spadek o 17 proc.

mercor-muzeum-gdanska
Grupa Mercor jest mecenasem kultury w Gdańsku.

Grupa Mercor jest też lokalnym mecenasem kultury. Spółka współpracuje z Muzeum Gdańska i z jej inicjatywy został niedawno wydany album „Trzeci Wymiar Gdańska” autorstwa prof. Andrzeja Januszajtisa. Wydawnictwo zawiera fotografie miast z lat 1906-1914 oraz 1940 roku, a także współczesne. Ponadto w maju tego roku firma została jednym z laureatów Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanesis”. Otrzymała tytuł Mecenasa Kultury Gdańska za dofinansowanie zakupu portretów Daniela Chodowieckiego oraz jego żony, namalowanych w XVIII w.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1