Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Red.: |Data publikacji:

Mercor podliczył wartość zamówień, jakie pozyskał w sierpniu. W stosunku do roku ubiegłego firma odnotowała znaczący wzrost.

Mercor może być spokojny, jeśli chodzi o pracę w najbliższej przyszłości. Firma podała informacje o wartości zamówień w sierpniu, w którym kwota zleceń była wyższa o 29 proc. w stosunku do tego samego miesiąca w roku ubiegłym. Klienci firmy zamówili produkty i rozwiązania o wartości 48,3 mln zł w porównaniu do 37,4 mln zł w sierpniu 2021 r. Z kolei w lipcu wartość zamówień wyniosła 48,5 mln zł w porównaniu do 42 mln w roku 2021, co oznacza wzrost o 15 proc.

Mercor poinformował także o wartości zamówień od początku swojego roku finansowego, czyli od marca tego roku, do końca sierpnia. W tym okresie wartość zamówień spółki wyniosła 308 mln zł w porównaniu do 274 w roku 2021. Jest to wzrost o 12 proc.

ICE Centrum Kongresowe w Krakowie, jedna z realizacji Mercora.

Z powyższych danych wynika, że po chwilowym spadku dynamika wzrostu wartości zamówień znowu rośnie, jeśli porównujemy dane do roku ubiegłego. Na ten wynik z pewnością wpływ mają rosnące ceny surowców i koszty produkcji, ale też zamykanie budów wraz końcem tego sezonu. Zestawiając jednak ze sobą dane z lipca i sierpnia bieżącego roku, da się zauważyć, że wartości zamówień są na podobnym poziomie.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1