Mercor nie zwalnia i powiększa portfel

Red.: RK |Data publikacji: 2019-07-17

Grupa Mercor  w samym tylko czerwcu pozyskała zamówienia o wartości około 36 mln zł, co w porównaniu z wartością 33,1 mln zł uzyskaną w czerwcu 2018 roku, oznacza wzrost o 8 proc. W całym I półroczu br. grupa również uzyskała znaczne wzrosty.

W pierwszym półroczu 2019 r. Grupa Mercor pozyskała zamówienia o wartości około 194,5 mln zł wobec 177,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznacza to wzrost o 10 proc. rok do roku. Taki stan zamówień pozwala spodziewać się dalszych zwyżek przychodów w roku obrotowym 2019/2020.

Według nas koniunktura na zabezpieczenia przeciwpożarowe zarówno w Polsce, jak w Europie jest dobra, co widać poprzez portfel zamówień – powiedział prasie prezes zarządu, Krzysztof Krempeć. – Nie widać zmian w przewidywalnej przyszłości – dodał.  

Grupa Mercor działa przede wszystkim w branży biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. W roku obrotowym, który skończył się w przypadku tej firmy 31 marca 2019 roku, przychody ze sprzedaży wzrosły o ponad 16 proc. do poziomu 370,9 mln zł. W tym okresie wartość zamówień wzrosła o 14 proc., do 378 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 36,23 proc. do blisko 25 mln zł, a EBITDA wzrosła o 28,2 proc. do 35,1 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

Zobacz również

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

W.Schmitz zamyka oddział w Polsce

Werner Schmitz, producent akcesoriów do szprosów i ramek dystansowych, podjął decyzję o zamknięciu oddziału w Polsce. Firma widnieje w KRS jako spółka w trakcie likwidacji, jednak nie wystosowano jeszcze oficjalnego komunikatu na stronie internetowej czy social mediach.

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

1