Medos się rozbudowuje

Red.: PG |Data publikacji: 2020-01-23

Firma Medos z Chełmna, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów do stolarki budowlanej, cały czas się rozbudowuje. Kolejna inwestycja zostanie oddana do użytku już w kwietniu tego roku.

W listopadzie 2019 r. firma Medos rozpoczęła budowę nowej hali dla działu parapetów. Będzie ona miała powierzchnię 3 tys. mkw. Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy, nowa inwestycja powinna zostać oddana do użytku już w kwietniu 2020 r. Dzięki niej ponad dwukrotnie zwiększy powierzchnia hali parapetów (z 2 do 5 tys. mkw.). – Nowa hala parapetów to przede wszystkim zwiększenie przepustowości wysyłek,  zwiększenie stanów magazynowych, automatyzacja procesów – tłumaczy Andrzej Lewoń, kierownik działu handlowego w firmie Medos.

Pod koniec 2019 r. do użytku została oddana inna inwestycja przedsiębiorstwa -magazyn wysokiego składowania. Jego budowa rozpoczęła się w listopadzie 2018 r. Ma on powierzchnię 3,5 tys. mkw. i może pomieścić 12 tys. palet (dotychczas w magazynach mieściło się 2,5 tys. palet, zatem możliwości magazynowe zwiększyły się aż pięciokrotnie) . Jak tłumaczy firma, większa przestrzeń oznacza nie tylko zwiększenie stanów magazynowych, ale i efektywności – poprawie uległa dostępność towarów, a co za tym idzie, skrócił się czas dostawy.

Firma Medos bardzo dobrze wykorzystała okres dobrej koniunktury w latach 2013-2018. Na liście 200 najdynamiczniejszych firm z branży znalazła się w pierwszej 50. tego zestawienia. Pod względem procentowej dynamiki wzrostu obrotów zajęła 47. Miejsce z wynikiem 104,5 proc. (więcej na temat Listy 200 piszemy TUTAJ).  Firma nie zdradza szczegółowych wyników finansowych za 2019 r., jednak poinformowała nas, że osiągnęła zakładany poziom wzrostów.

Zobacz również

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber ze spadkami, także w segmencie stolarki

Sanok Rubber Company w minionym półroczu osiągnął przychody w wysokości 300,89 mln zł wobec 389,1 mln zł w 2019 r.

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Eko-Okna dołożą miliony do budowy drogi

Od dawna zapowiadana inwestycja, w której uczestniczą także Eko-Okna, w końcu będzie zrealizowana. Firma z Kornic dołoży ponad 3,6 mln zł do budowy drogi powiatowej w Kornicach. Ma ona być oddana do użytku w I półroczu 2021 r.

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Przyszłość rynku drzwi wejściowych w Europie Wschodniej

Rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii – twierdzi austriacka firma badawcza Interconnection Consulting. Poprawy należy oczekiwać w 2023 r.

1