Matpol zbuduje nową fabrykę szyb

Red.: |Data publikacji:

Matpol wybuduje nowy obiekt produkcyjny w Skawinie. Wartość inwestycji to ponad 25 mln zł.

Matpol zdecydował się na wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego wraz z powierzchnią biurowo-socjalną. Produkowane będą tam szyby zespolone dla producentów stolarki, a także szkło przetworzone na potrzeby producentów balustrad i ścianek całoszklanych. Obiekt ma mieć powierzchnię ok. 7 tys. mkw., w tym część biurowa zajmować będzie ok. 1 tys. mkw. Cała wartość inwestycji to ponad 25 mln zł. Firma planuje budowę w Skawinie, gdzie znajduje się także obecna siedziba firmy.

Wizualizacja nowej fabryki Matpolu.

Producent informuje, że prace budowlane rozpoczną się na przełomie maja i czerwca tego roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał przyszłego roku. Według zarządu firmy Matpol, nowy zakład będzie wyposażony w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia do produkcji szyb zespolonych oraz przetwórstwa szkła.

Inwestycja realizowana jest dzięki pozytywnej decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydanej przez Krakowski Park Technologiczny.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1