Mateusz Morawiecki z wizytą u Mateusza Kłoska

Red.: |Data publikacji:

W poniedziałkowe popołudnie 12 lipca do fabryki Eko-Okien w Kornicach zawitał Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. W towarzystwie prezesa firmy, Mateusza Kłoska, zwiedził on najnowszą halę produkcyjną, a następnie odbył się krótki briefing prasowy.

Premier zaznaczył, że obserwując jednego z największych producentów okien w Europie można stwierdzić, że trudny czas pandemii udało się w Polsce przejść w miarę suchą stopą, a to m.in. za sprawą bardzo dobrego rozwoju polskiego eksportu, także eksportu polskiej stolarki.

W lutym-marcu br. w szczególności, mieliśmy rekordowe wartości dotyczące polskiego eksportu i cały czas ta lokomotywa rozpędza się coraz mocniej, a polskie okna to właściwie produkt, który staje się nie tylko naszym podstawowym produktem eksportowym, ale w bardzo wielu domach, mieszkaniach, budynkach na zachodzie Europy, to polski produkt numer jeden – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Tego nam brakowało przez 25 lat: mieliśmy bardzo wielu przedsiębiorców, ale eksport był w Polsce zwykle niższy niż import, a już w szczególności dynamika eksportu i importu nie przebiegała korzystnie dla Polski. Dzisiaj to się coraz bardziej zmienia, także dzięki takiej firmie jak Eko-Okna tutaj, pod Raciborzem na Śląsku. (…) Ten przemysł produkcji okien rośnie blisko 5 proc. rocznie. W zeszłym roku w skali całego kraju. Tutaj w firmie pan prezes powiedział mi, że nawet jeszcze szybciej – dodał.

Premier wyraził nawet przekonanie, że dzisiaj Europejczycy wyglądają już przez polskie okna. Mateusz Kłosek, dziękując premierowi za odwiedziny w Kornicach, zwrócił uwagę jak ważna jest współpraca przedsiębiorców z władzami, zarówno tymi lokalnymi, jak i z władzą rządową. W rozmowie z Prezesem Rady Ministrów wyraził swoją opinię, jak ważne jest, aby to wsparcie dla przedsiębiorców „szło z góry”, aby polski biznes czuł wsparcie w promocji za granicą. – Ta dzisiejsza wizyta świadczy o tym, że ono jest. To nas też mobilizuje do dalszego działania – zakończył Mateusz Kłosek, prezes Eko-Okien.

Chcemy jako państwo polskie być jeszcze bardziej pomocnym partnerem dla polskich przedsiębiorców, bo pamiętajmy: polski eksport to repatriacja kapitału do Polski – odpowiedział na to Mateusz Morawiecki. – Drodzy przedsiębiorcy, państwo polskie jest po waszej stronie. Polski Ład to program dla was i to tak skonstruowany, żeby polski eksport, polska produkcja przemysłowa rosła, najlepiej dwucyfrowo, tak jak do tej pory w wielu miesiącach, w wielu kwartałach, bo dzięki takim producentom jest więcej wysokopłatnych miejsc pracy, a o to chodzi w Polskim Ładzie.

Poniżej zamieszczamy relację z wystąpień Mateusza Morawieckiego i Mateusza Kłoska, a w najnowszym wydaniu miesięcznika Forum Branżoweopublikowaliśmy obszerną rozmowę z prezesem Eko-Okien m.in. o jego planach biznesowych i motywacjach w działalności gospodarczej. Zachęcamy do lektury. Forum Branżowe dostępne jest w prenumeracie.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1