Czy Małkowski-Martech trafi do Assa Abloy?

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy Mercor Doors oraz Małkowski-Martech wraz z większościowymi akcjonariuszami podpisali list intencyjny – szwedzki koncern planuje zakupić wszystkie akcje będące w rękach większościowych akcjonariuszy.

W sierpniu informowaliśmy, że zarząd firmy Małkowski-Martech poinformował o wyznaczeniu nowych celów inwestycyjnych, w związku z czym poszukuje perspektyw rozwojowych. To oznaczało, że wielkopolska spółka rozpoczęła proces pozyskiwania inwestora strategicznego (szczegóły)

Potencjalny inwestor właśnie się znalazł. Małkowski-Martech i większościowi akcjonariusze spółki zawarli w ubiegłym tygodniu list intencyjny z firmą Assa Abloy Mercor Doors. Należąca do szwedzkiego koncernu firma chce kupić wszystkie akcje Małkowski-Martech posiadane przez akcjonariuszy większościowych w kapitale zakładowym (87,54 proc. akcji).

Cena nabycia pakietu akcji spółki ma uwzględniać będzie oparta o wzór, który uwzględnia m.in. wysokość znormalizowanego poziomu EBITDA, poziom zadłużenia oraz gotówki w spółce, jak i poziom kapitału obrotowego.

Termin wyłączności negocjacji z inwestorem ustalono na okres trzech miesięcy z możliwością przedłużenia tego okresu.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1