Czy Małkowski-Martech trafi do Assa Abloy?

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy Mercor Doors oraz Małkowski-Martech wraz z większościowymi akcjonariuszami podpisali list intencyjny – szwedzki koncern planuje zakupić wszystkie akcje będące w rękach większościowych akcjonariuszy.

W sierpniu informowaliśmy, że zarząd firmy Małkowski-Martech poinformował o wyznaczeniu nowych celów inwestycyjnych, w związku z czym poszukuje perspektyw rozwojowych. To oznaczało, że wielkopolska spółka rozpoczęła proces pozyskiwania inwestora strategicznego (szczegóły)

Potencjalny inwestor właśnie się znalazł. Małkowski-Martech i większościowi akcjonariusze spółki zawarli w ubiegłym tygodniu list intencyjny z firmą Assa Abloy Mercor Doors. Należąca do szwedzkiego koncernu firma chce kupić wszystkie akcje Małkowski-Martech posiadane przez akcjonariuszy większościowych w kapitale zakładowym (87,54 proc. akcji).

Cena nabycia pakietu akcji spółki ma uwzględniać będzie oparta o wzór, który uwzględnia m.in. wysokość znormalizowanego poziomu EBITDA, poziom zadłużenia oraz gotówki w spółce, jak i poziom kapitału obrotowego.

Termin wyłączności negocjacji z inwestorem ustalono na okres trzech miesięcy z możliwością przedłużenia tego okresu.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1