Leszek Gierszewski – Obywatel Honorowy

Red.: |Data publikacji:

Urodzinowy prezent sprawiła prezesowi Drutexu, Leszkowi Gierszewskiemu, społeczność Bytowa, przyjmując go do grona Honorowych Obywateli tego miasta. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej na zamku w Bytowie prezes Gierszewski  odebrał,  jak poinformował Głos Pomorza, akt nadania takiego tytułu.

Leszek Gierszewski, urodzony w roku 1950 w Bytowie i tutaj wychowany, w tym mieście w roku 1991 otworzył firmę o nazwie Drutex i przez 30 lat ją rozwija. Dzisiaj zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników, którzy produkują okna i drzwi znane na całym świecie. Władze miasta przyznają, że sława okien z Bytowa przenosi się również na całe miasto, ale też aktywność firmy widoczna jest tutaj na każdym kroku; nie tylko gospodarczo, ale też we wspieraniu kultury, sportu czy inicjatyw społecznych. W uznaniu tego dobrego wpływu Rada Miejska na wniosek Burmistrza podjęła 16 września uchwałę o nadaniu Leszkowi Gierszewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Bytowa. Na uroczystości obecni byli radni, władze Bytowa, przyjaciele oraz mama Leszka Gierszewskiego.

To dla mnie wielki zaszczyt, cieszę się i jestem z tego dumny. – powiedział nowy Obywatel Honorowy – Jestem bytowiakiem, urodziłem się w Bytowie, tutaj na Podzamczu 28. To tutaj bawiłem się z kolegami na podwórku. To tutaj na rynku moi rodzice prowadzili sklep drogeryjny. Pamiętam, jak rodzice na 9 rano chodzili do sklepu, a na rękach nieśli wykrochmalone fartuchy. Byłem z tego bardzo dumny i być może właśnie tutaj zaszczepiłem w sobie biznes. Wielu z państwa z pewnością to wie, ale tak naprawdę biznes zaszczepił mi Leszek Kołaszewski, którego często podglądałem, a nawet przyprowadzałem kolegów, aby zobaczyli jakiego mam wujka i jakie fajne maszyny produkuje. – kontynuował Jubilat – Wojsko mnie uwierało i założyłem biznes. Najpierw z kolegą, produkowaliśmy doniczki pod Słupskiem, następnie siatki, dachówki, blachy, klatki dla lisów, druty… W 1990 roku przeniosłem firmę do Bytowa. Nadarzyła się okazja zakupu budynku, gdzie mieści się teraz stary biurowiec. Firmę zarejestrowałem 4 stycznia 1991 roku i powstało, to, co powstało. Dzisiaj mamy prawie cztery tysiące ludzi i co bardzo ważne ponad 25 procent stanowią kobiety. Czemu mi się udało? Bo na swojej drodze cały czas spotykałem mądrych, zaangażowanych ludzi. I tak naprawdę wspólnie to zbudowaliśmy.

Szczerze gratulujemy Leszkowi Gierszewskiemu tego wyróżnienia, bo to duży sukces, by zdobyć sobie uznanie w lokalnej, rodzinnej społeczności. Nie mniej serdecznie gratulujemy mamie Leszka Gierszewskiego (na zdjęciu obok), bo jakie może być większe szczęście dla matki niż widok syna cieszącego uznaniem i szacunkiem sąsiadów? Życzymy każdemu przedsiębiorcy i menedżerowi, by byli Obywatelami swoich lokalnych społeczności i zawsze zyskiwali ich szacunek.

Więcej zdjęć i całą relację z przebiegu tej uroczystości zobaczyć można na portalu Głosu Pomorza .

Zobacz również

Grupa Kęty w I kwartale: spadek przychodów, ale wzrost zysku

Grupa Kęty w I kwartale: spadek przychodów, ale wzrost zysku

Grupa Kęty, do której należy m.in. Aluprof, podała szacunkowe dane finansowe za pierwszy kwartał roku 2024. Spółka podkreśla, że pozyskała zamówienia na zadowalającym poziomie.

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

1