AGC opublikowało wyniki finansowe za I półrocze 2019. Sprzedaż netto wyniosła we wszystkich segmentach 737,4 mld jenów (26,86 mld zł) w stosunku do 745,4 mld jenów (27,15 mld zł) w pierwszych sześciu miesiącach 2018 r.
AGC z siedzibą w Tokio w Japonii to międzynarodowe przedsiębiorstwo z oddziałami w Azji z Oceanią, Europie i obu Amerykach. Firma działa w trzech segmentach – szła, elektroniki i chemii. Jeśli chodzi o szkło, to koncern jest dostawcą głównie do branży budowlanej i motoryzacyjnej.
Co istotne, w fabrykach wytwarzających szkło płaskie (float) produkty trafiają zarówno do firm budowlanych, jak i motoryzacyjnych. Wcześniej w AGC był podział na dwa segmenty w ramach szkła, ze względu na to, do jakiego działu przemysłu trafiały produkty. Teraz spółka zdecydowała, że trudno jest jej podzielić wyniki pod tym kątem, dlatego dane finansowe będą teraz podawane bez podziału na konkretną branżę, a generalnie jako szkło.

Koncern poinformował, że od stycznia do końca czerwca 2019 r. wartość sprzedaży szkła wyniosła 374,3 mld jenów (13,63 mld zł), w roku ubiegłym było to 387,1 mld jenów (14,1 mld zł). Jest to wartość, za jaką sprzedano produkty zewnętrznym klientom. Dodatkowo do tego dochodzi wewnętrzna sprzedaż, której wartość w tym roku wyniosła 858 mln jenów (31,2 mln zł), podczas gdy w roku ubiegłym była to kwota 581 mln jenów (21,1 mln zł).
Zysk w segmencie szkła wynosi w tym roku 7,3 mld jenów (260 mln zł), w roku ubiegłym to kwota 15,5 mld jenów (560 mln zł). Jak widać, spółka zanotowała globalnie spadek przychodów i zysków ze sprzedaży, jednak nie podała, jak wyglądały wyniki handlowe na poszczególnych rynkach.
Zobacz również
Otwarcie salonu G-U Open Lab
G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.
R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku
R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.
Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje
Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.



