Krezusi stolarki na liście najbogatszych tygodnika Wprost

Red.: |Data publikacji:

Najnowsze wydanie tygodnika Wprost przynosi listę stu najbogatszych Polaków, na której znalazło się kilku właścicieli firm branży stolarki. Najbogatszym, według Wprost, przedsiębiorcą segmentu okienno-drzwiowego jest Leszek Gierszewski, właściciel firmy Drutex.

Tegoroczna, 33. edycja listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost zgromadziła tych, których majątek był wyższy niż 500 mln zł. Aby znaleźć się na tej liście w ub. roku wystarczyło mieć 450 mln zł. W ten sposób z ubiegłorocznego zestawienia ubyło 19 milionerów, a pojawiło się dziewięciu całkiem nowych. Na pierwszym miejscu najbogatszych w Polsce znalazł się tym razem Tomasz Biernacki, właściciel sieci sklepów Dino, który zadebiutował na liście Wprost dopiero w 2017 roku. Wystarczyło mu 5 lat pracy, by stać się najbogatszym. Zdetronizował tym samym Zygmunta Solorza, który spadł w tym roku na 3. miejsce. Obu biznesmenów rozdzielił Michał Sołowow, który też z budownictwem i ze stolarstwem ma nieco wspólnego (Barlinek).

Najbogatszym wśród przedsiębiorców branży stolarki jest, według Wprost, szef i właściciel Druteksu, Leszek Gierszewski (na zdjęciu obok), którego majątek wyceniono na 2,7 mld zł. Dało mu to 15. miejsce na liście. Na miejscu 17. znalazł się tym razem Arkadiusz Muś, właściciel Press Glassu z majątkiem wycenionym na 2,4 mld zł. Andrzej Wiśniowski, producent bram i ogrodzeń, ale też okien i drzwi, „wyceniony” został przez Wprost na 2,1 mld zł, zajmując 21. miejsce na liście. W drugiej połowie listy wpisano przedsiębiorców, których majątki nie przekraczają wartości miliarda złotych. Na miejscu 71. jest Jacek Sarnowski, założyciel i szef Rady Nadzorczej Porty KMI (834 mln zł), na 81. Mikołaj Placek wraz ojcem, założycielem Oknoplastu (716 mln zł), a tuż za nimi Ryszard Florek z Fakro (700 mln zł). Na miejscu 93. listy znalazło się małżeństwo państwa Szukalskich, właścicieli kaliskiego Portosa, których majątek oszacowano na 557 mln zł. W tym roku na liście Wprost zabrakło kilku znanych nam przedsiębiorców, których majątki przekraczają zapewne 500 mln zł. Do takich z pewnością należy szef Eko-Okien, Mateusz Kłosek.

Pełna lista na stronie tygodnika Wprost.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1