Koronawirus także wśród załogi KrisHome!

Red.: |Data publikacji:

W spółce zależnej Krispolu w Psarach Małych wykryto wśród pracowników takich, którzy chorują na COVID-19. Pracownicy fabryki KrisHome poddani zostali testom, a trójka z nich, z wynikiem pozytywnym przebywa już na leczeniu w domu. Czują się dobrze. Ich współpracownicy prewencyjnie poddani zostali kwarantannie.

A oto oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od firmy Krispol:

Wdrożone w marcu 2020 roku scenariusze bezpieczeństwa epidemiologicznego, pozwoliły nam wykryć pojedyncze przypadki już na wczesnym etapie, dzięki temu skala zakażeń została ograniczona do 3 osób. Firma podjęła ścisłą współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Pracownicy z pozytywnym wynikiem testu przebywają w domu, a ich współpracownicy zostali prewencyjnie objęci kwarantanną. Stanowiska pracy zostały poddane dodatkowej dezynfekcji. Działalność produkcyjna firmy nie została przerwana.

„Mieliśmy pełną świadomość, że ta sytuacja może nas dotknąć tak jak inne przedsiębiorstwa i instytucje. Stosowanie bardzo restrykcyjnych zasad i środków bezpieczeństwa przyniosło efekty, pozwoliło zminimalizować ryzyko.”- mówi Grzegorz Ratajczak – dyrektor wykonawczy. „Teraz najważniejsze jest wsparcie dla naszych współpracowników i ich szybki powrót do zdrowia.” – dodaje.
Spółka już od marca stosuje liczne środki ostrożności i procedury, mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia. Powołano zespół odpowiedzialny za tworzenie i aktualizację procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wprowadzone zasady objęły całą spółkę oraz firmy współpracujące. Obejmują one środki ochrony osobistej takie jak maseczki, przyłbice, przesłony ochronne, płyny do dezynfekcji rąk, a także szczegółowe procedury postępowania, w tym dokładną dezynfekcję miejsc pracy, minimalizację kontaktów, rozdzielenie zmian oraz w standardzie pomiar temperatury wszystkich osób na terenie zakładu.

Od redakcji: O przypadkach koronawirusa w fabrykach okienno-drzwiowych pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatnio głośno było o wstrzymaniu z powodu koronawirusa całej produkcji w firmie Q4Windows z Koszalina. W Krispolu nie trzeba było podejmować aż tak dramatycznych decyzji, bo już w marcu wdrożono tam stosowne procedury. Jednak jest to kolejne przypomnienie dla firm, że „licho nie śpi”, że wciąż warto być czujnym i starać się zapobiegać skutkom tej zarazy. Także w swojej sieci handlowej i w usługach. Zainteresowanym polecamy zasady opracowane w programie Dom Bezpieczny w ramach akcji #KlientBezpieczny.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1