Koronawirus także wśród załogi KrisHome!

Red.: RK |Data publikacji: 2020-08-20

W spółce zależnej Krispolu w Psarach Małych wykryto wśród pracowników takich, którzy chorują na COVID-19. Pracownicy fabryki KrisHome poddani zostali testom, a trójka z nich, z wynikiem pozytywnym przebywa już na leczeniu w domu. Czują się dobrze. Ich współpracownicy prewencyjnie poddani zostali kwarantannie.

A oto oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od firmy Krispol:

Wdrożone w marcu 2020 roku scenariusze bezpieczeństwa epidemiologicznego, pozwoliły nam wykryć pojedyncze przypadki już na wczesnym etapie, dzięki temu skala zakażeń została ograniczona do 3 osób. Firma podjęła ścisłą współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Pracownicy z pozytywnym wynikiem testu przebywają w domu, a ich współpracownicy zostali prewencyjnie objęci kwarantanną. Stanowiska pracy zostały poddane dodatkowej dezynfekcji. Działalność produkcyjna firmy nie została przerwana.

„Mieliśmy pełną świadomość, że ta sytuacja może nas dotknąć tak jak inne przedsiębiorstwa i instytucje. Stosowanie bardzo restrykcyjnych zasad i środków bezpieczeństwa przyniosło efekty, pozwoliło zminimalizować ryzyko.”- mówi Grzegorz Ratajczak – dyrektor wykonawczy. „Teraz najważniejsze jest wsparcie dla naszych współpracowników i ich szybki powrót do zdrowia.” – dodaje.
Spółka już od marca stosuje liczne środki ostrożności i procedury, mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia. Powołano zespół odpowiedzialny za tworzenie i aktualizację procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wprowadzone zasady objęły całą spółkę oraz firmy współpracujące. Obejmują one środki ochrony osobistej takie jak maseczki, przyłbice, przesłony ochronne, płyny do dezynfekcji rąk, a także szczegółowe procedury postępowania, w tym dokładną dezynfekcję miejsc pracy, minimalizację kontaktów, rozdzielenie zmian oraz w standardzie pomiar temperatury wszystkich osób na terenie zakładu.

Od redakcji: O przypadkach koronawirusa w fabrykach okienno-drzwiowych pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatnio głośno było o wstrzymaniu z powodu koronawirusa całej produkcji w firmie Q4Windows z Koszalina. W Krispolu nie trzeba było podejmować aż tak dramatycznych decyzji, bo już w marcu wdrożono tam stosowne procedury. Jednak jest to kolejne przypomnienie dla firm, że “licho nie śpi”, że wciąż warto być czujnym i starać się zapobiegać skutkom tej zarazy. Także w swojej sieci handlowej i w usługach. Zainteresowanym polecamy zasady opracowane w programie Dom Bezpieczny w ramach akcji #KlientBezpieczny.

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1