Koronawirus także wśród załogi KrisHome!

Red.: |Data publikacji:

W spółce zależnej Krispolu w Psarach Małych wykryto wśród pracowników takich, którzy chorują na COVID-19. Pracownicy fabryki KrisHome poddani zostali testom, a trójka z nich, z wynikiem pozytywnym przebywa już na leczeniu w domu. Czują się dobrze. Ich współpracownicy prewencyjnie poddani zostali kwarantannie.

A oto oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od firmy Krispol:

Wdrożone w marcu 2020 roku scenariusze bezpieczeństwa epidemiologicznego, pozwoliły nam wykryć pojedyncze przypadki już na wczesnym etapie, dzięki temu skala zakażeń została ograniczona do 3 osób. Firma podjęła ścisłą współpracę z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Pracownicy z pozytywnym wynikiem testu przebywają w domu, a ich współpracownicy zostali prewencyjnie objęci kwarantanną. Stanowiska pracy zostały poddane dodatkowej dezynfekcji. Działalność produkcyjna firmy nie została przerwana.

„Mieliśmy pełną świadomość, że ta sytuacja może nas dotknąć tak jak inne przedsiębiorstwa i instytucje. Stosowanie bardzo restrykcyjnych zasad i środków bezpieczeństwa przyniosło efekty, pozwoliło zminimalizować ryzyko.”- mówi Grzegorz Ratajczak – dyrektor wykonawczy. „Teraz najważniejsze jest wsparcie dla naszych współpracowników i ich szybki powrót do zdrowia.” – dodaje.
Spółka już od marca stosuje liczne środki ostrożności i procedury, mające na celu minimalizację ryzyka zakażenia. Powołano zespół odpowiedzialny za tworzenie i aktualizację procedur bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wprowadzone zasady objęły całą spółkę oraz firmy współpracujące. Obejmują one środki ochrony osobistej takie jak maseczki, przyłbice, przesłony ochronne, płyny do dezynfekcji rąk, a także szczegółowe procedury postępowania, w tym dokładną dezynfekcję miejsc pracy, minimalizację kontaktów, rozdzielenie zmian oraz w standardzie pomiar temperatury wszystkich osób na terenie zakładu.

Od redakcji: O przypadkach koronawirusa w fabrykach okienno-drzwiowych pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatnio głośno było o wstrzymaniu z powodu koronawirusa całej produkcji w firmie Q4Windows z Koszalina. W Krispolu nie trzeba było podejmować aż tak dramatycznych decyzji, bo już w marcu wdrożono tam stosowne procedury. Jednak jest to kolejne przypomnienie dla firm, że „licho nie śpi”, że wciąż warto być czujnym i starać się zapobiegać skutkom tej zarazy. Także w swojej sieci handlowej i w usługach. Zainteresowanym polecamy zasady opracowane w programie Dom Bezpieczny w ramach akcji #KlientBezpieczny.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1