W spółce zależnej Krispolu w Psarach Małych wykryto wśród pracowników takich, którzy chorują na COVID-19. Pracownicy fabryki KrisHome poddani zostali testom, a trójka z nich, z wynikiem pozytywnym przebywa już na leczeniu w domu. Czują się dobrze. Ich współpracownicy prewencyjnie poddani zostali kwarantannie.
A oto oficjalna informacja, jaką otrzymaliśmy od firmy Krispol:

„Mieliśmy pełną świadomość, że ta sytuacja może nas dotknąć tak jak inne przedsiębiorstwa i instytucje. Stosowanie bardzo restrykcyjnych zasad i środków bezpieczeństwa przyniosło efekty, pozwoliło zminimalizować ryzyko.”- mówi Grzegorz Ratajczak – dyrektor wykonawczy. „Teraz najważniejsze jest wsparcie dla naszych współpracowników i ich szybki powrót do zdrowia.” – dodaje.
Od redakcji: O przypadkach koronawirusa w fabrykach okienno-drzwiowych pisaliśmy już wielokrotnie. Ostatnio głośno było o wstrzymaniu z powodu koronawirusa całej produkcji w firmie Q4Windows z Koszalina. W Krispolu nie trzeba było podejmować aż tak dramatycznych decyzji, bo już w marcu wdrożono tam stosowne procedury. Jednak jest to kolejne przypomnienie dla firm, że „licho nie śpi”, że wciąż warto być czujnym i starać się zapobiegać skutkom tej zarazy. Także w swojej sieci handlowej i w usługach. Zainteresowanym polecamy zasady opracowane w programie Dom Bezpieczny w ramach akcji #KlientBezpieczny.
Tagi
bramy garażowecovid-19Grzegorz RatajczakkoronawiruskrishomeKrispolkwarantannaokna PVCroletyWrześniaZobacz również
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.
Fakro gra dalej z reprezentacją Polski. Sponsoring, który napędza biznes w trudnym sezonie
Fakro przedłużyło trwającą od 20 lat współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej o kolejne cztery lata.



