Konkurs „Mecenas Sportu” rozstrzygnięty!

Red.: |Data publikacji:

Przez miesiąc trwał konkurs na naszej stronie, w którym firmy z branży stolarki, wspierające sport, rywalizowały o tytuł „Mecenasa Sportu”.  Ostatecznie, dzięki codziennemu zaangażowaniu, konkurencję zdeklasowała firma Aluron. Gratulacje!

Konkurs Mecenas Sportu (1)Za nami pierwsza edycja konkursu „Mecenas Sportu”, organizowanego przez naszą redakcję. Do rywalizacji stanęło w sumie 18 firm (kilka dołączyło już po rozpoczęciu konkursu), które zgłaszając konkretny projekt który wspierają. Większość z nich wspiera sport w szerszym wydaniu, o czym można było przeczytać w wizytówce każdej z kandydatur.

Zwycięzcą premierowej edycji konkursu została firma Aluron, współarchitekt dużych sukcesów siatkarskiej drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie. Drużyna Aluronu to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski, a także uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów. Dostawca systemów aluminiowych uzyskał 4177 głosów. Do ostatnich chwil trwała rywalizacja o drugie miejsce pomiędzy firmami Nitus Kapica. Ostatecznie wyścig ten wygrała ta pierwsza, która od lat wspiera zawodnika MMA Łukasza Pławeckiego. Podium zamyka producent stolarki z opolskiego Kapica – sponsor Górnika Zabrze, ale również siatkarek z Opola i lokalnych klubów z miejscowości Zawadzkie.

Z bardzo dobrymi wynikami kilkuset głosów skończyły ABM Jędraszek (impreza Ultrapark Weekend), Maćkowiak Okna i Drzwi (opolski sport), Wikęd (piłkarski Wikęd Luzino) oraz Yale (żużlowa Unia Leszno). Ósme miejsce dla Fakro (reprezentacja Polski w piłce nożnej), które o jeden głos wyprzedziło Deceuninck (kolarski Alpecin-Deceuninck), a pierwszą dziesiątkę uzupełnia Dormakaba (siatkarki Orlęta Raszyn). Dalsze pozycje z kilkudziesięcioma punktami Selt (piłkarska Odra Opole), ex-aequo Nice (polscy sędziowie piłkarscy) i Voster (kolarski Voster ATS Team). Ponadto swoją obecność w konkursie zaznaczyły: Kaemde, Krispol, Awilux, G-U oraz Press Glass.

Tytuł Mecenasa Sportu trafia do… wszystkich firm startujących w konkursie! Zaangażowanie w taki projekt na pewno ma również podstawy biznesowe, choćby na ostatnim planie, ale odbieramy to także jako oznaka troski, zaufania które tym organizacjom czy sportowcom niewielu okazało. A o tym, że warto budować również więź ze społecznością związaną ze sponsorowanym klubem pokazał zwycięzca konkursu Aluron, gdzie ta współpraca jest korzystna dla obu stron na wielu poziomach.

Liczba zgłoszeń i popularność konkursu pokazują, że stolarka i sport mogą być dla siebie wsparciem. Wiemy, że tych inicjatyw i projektów realizowanych przy dużym udziale firm naszej branży jest dużo więcej, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku. A tegorocznym Mecenasom dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych oraz jak najwięcej odkrytych talentów, co będzie najlepszą nagrodą dla Was i polskiego sportu.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1