Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Red.: |Data publikacji:

PSB odnotowało w kolejnym miesiącu z rzędu spadek średniej dynamiki cen materiałów budowlanych. W marcu tego roku ceny były niższe o 3 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Polskie Składy Budowlane od kilku miesięcy notują spadek dynamiki wzrostu cen w marketach budowlanych należących do swojej sieci. W marcu tego roku w stosunku do 2023 ceny były niższe o 3 proc., z kolei w porównaniu do lutego niemal się nie zmieniły, były na minusie 0,8 proc. Jeśli chodzi o porównanie okresu od początku roku do marca do trzech miesięcy ubiegłego roku, ceny także są na minusie 3 proc.

W sklepach Mrówka oferowane są także osłony okienne.

Tylko w pięciu grupach towarowych ceny wzrosły w marcu w porównaniu do lutego bieżącego roku, jednak maksymalnie o 2 proc. Farby i lakiery podrożały o 0,3 proc. Natomiast o ok. 2 proc. spadły ceny stolarki budowlanej. W pierwszych trzech miesiącach w porównaniu do analogicznego okresu roku 2023 farby i lakiery podrożały o 4 proc. Minimalnie wyższe ceny w tym roku notowane były także w przypadku stolarki otworowej.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1