Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Red.: |Data publikacji:

Ledwie informowaliśmy przed miesiącem o uroczystości otwarcia nowej fabryki Erkado w Gościeradowie, a otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem.

Hale Erkado w Radomiu

W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado. Działkę inwestycyjną w Tarnobrzeskiej SSE „Wisłosan” w Wośnikach firma kupiła już w grudniu 2018 roku. Kosztem 31 milionów zł miał tu powstać zakład zatrudniający 40 osób. Jednak we wrześniu 2020 roku Erkado odkupiło od Agencji Rozwoju Przemysłu halę produkcyjną w Wośnikach o powierzchni 11 tys. mkw, a w związku z tym dysponowało już 10 hektarami gruntów w strefie. Pisaliśmy o  tym TUTAJ. Plany inwestycyjne zostały skorygowane. Nowa inwestycja ma pochłonąć już 100 mln zł i dać zatrudnienie 300 osobom. Produkcja w Radomiu ma ruszyć w przyszłym roku. Producent zobowiązał się, że w nowym zakładzie średnie wynagrodzenie brutto, z wyłączeniem zarządu, wyniesie 120 proc. przeciętnego wynagrodzenia w powiecie. W Radomiu powstaną także miejsca pracy dla absolwentów miejscowych szkół branżowych i techników.

Przypomnijmy, że nowy zakład w Gościeradowie kosztował 50 mln zł. Dał firmie możliwość wytwarzania rocznie niemal 50 tysięcy drzwi stalowych i ościeżnic. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Na wszystkich swoich liniach produkcyjnych firma jest w stanie wytwarzać w ciągu roku niemal 800 tysięcy drzwi i ościeżnic. Całkowita powierzchnia hal produkcyjnych w Gościeradowie wynosi dzisiaj 45 tys. mkw., a jeśli doliczyć do tego 11 tys. mkw. powierzchni zakładu w Wośnikach i 6 tys. mkw. w Chwałowicach, to łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa firmy wynosi już 62 tys. mkw. Do tego dojdzie teraz kilka tysięcy mkw. nowej powierzchni magazynowej.

Erkado to czołowy polski producent drzwi, firma rodzinna z 40-letnim doświadczeniem w produkcji drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz ościeżnic i akcesoriów drzwiowych. Roczne przychody firmy sięgają 300 mln zł. Produkty Erkado dostarczane są do odbiorców w Polsce i w 15 krajach na całym świecie.

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1