Branża coraz aktywniejsza w akcjach charytatywnych

Red.: AK |Data publikacji: 2020-09-27

Coraz więcej firm z branży stawia sobie za cel wspieranie lokalnej społeczności. Dla przykładu bydgoski Kolbud zaangażował się w projekt Ławeczka. To przedsięwzięcie, które, jak podkreślają organizatorzy, stawia sobie za cel zbudowanie społeczności przedsiębiorców, promowanie ekologicznej i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ławeczka Kolbudu w Myślęcinku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku mieszczący się w bydgoskim Myślęcinku to największy w Polsce park miejski, w którym odbywają się koncerty, zjazdy, festiwale, pikniki i wydarzenia sportowe. Właśnie tam narodził się projekt “Ławeczka”, który ma wyposażyć park w ławki, których, zdaniem organizatorów, było znacznie za mało. Przystępujący do akcji przedsiębiorcy zakupują ławkę, która staje na terenie parku, po czym co miesiąc wnoszą opłatę, z której większość przeznaczana jest na utrzymanie parku i znajdującego się na jego terenie ZOO. Jak deklarują organizatorzy, do 2023 roku w parku stanie 500 “sponsorowanych” ławeczek, które po zakończeniu akcji zostaną przekazane na wyłączną własność LPKiW “Myślęcinek”

Jedna ze stojących w parku ławek ozdobiona jest logiem Kolbudu. Jak przekazała nam jedna z pracownic Kolbud, jest to nie tylko cicha i subtelna reklama w uczęszczanej lokalizacji, ale przede wszystkim realizowanie założeń  odpowiedzialności społecznej biznesu i promocja wypoczynku na świeżym powietrzu. Firma podkreśla, że Kolbud szczególną wartość widzi w działaniach lokalnych, we wspieraniu rozwoju własnego sąsiedztwa. Duży wpływ na udział w akcji miał fakt, że siedziba firmy mieści się tuż przy parku.

Lokalne działania podjęła też firma Urban, która ostatnio zakupiła klimatyzator dla Oddziału Kardiologicznego w Wojskowym Szpitalu w Żarach. Wcześniej wsparła ten sam szpital fundując oprogramowanie, które jest nieodzowną częścią działania placówki.

Więcej o działaniach społecznych i charytatywnych w branży przeczytacie w naszym artykule. Zebraliśmy w nim przegląd aktywności CSR firm:

Branża stolarki lubi pomagać

Zobacz również

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Prokuratura w Słupsku podejrzewa byłego właściciela firmy, Bronisława B. o próbę uniknięcia wypłacenia zaległych pensji poprzez pozbywanie się majątku. W tym miesiącu zostały mu postawione kolejne zarzuty.

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy podliczyła, że w trzecim kwartale sprzedaż netto spadła o 8 proc. i osiągnęła wartość 22,225 mld koron szwedzkich (ok. 9,85 mld zł). Firma wprowadza oszczędności.

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass na początku października przeprowadził się do nowej siedziby. Znajduje się w nowoczesnym budynku biurowym w Konopiskach pod Częstochową, który stanie się z pewnością wizytówką tej firmy. Pokazujemy go jako pierwsi!

1