Knelsen planuje inwestycje po dobrym kwartale

Red.: |Data publikacji:

Jak poinformowali nas przedstawiciele firmy Knelsen, pierwszy kwartał 2021 roku zakończył się solidnymi wzrostami. W Paderborn w Niemczech firma oddała do użytku nową halę produkcyjno-magazynową, z kolei Knelsen Polska zbuduje w Świeciu budynek biurowy i magazyn.

Firma Knelsen zakończyła pierwszy kwartał 2021 roku solidnym wzrostem na poziomie 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Oczekiwania względem wyników rocznych są jeszcze wyższe – firma przewiduje, że na koniec tego sezonu wzrost wyniesie ok 30 proc. Szacowany obrót roczny w szeroko rozumianej kategorii konsol montażowych to ok. 2,5 – 2,8 mln euro. Wynik ten nie uwzględnia całości sprzedaży uzupełnianej poprzez wprowadzane w tym sezonie na rynek  nowe rozwiązania montażowe, takie jak belka MTF do ramowego montażu stolarki w warstwie ocieplenia, czy też uszczelniające folie okienne. Produkty te powinny wygenerować dodatkowy obrót na poziomie co najmniej 1-1,2 mln euro.

W osiągnięciu takich wyników pomóc ma oddana właśnie do użytku nowa hala produkcyjno-magazynowa w Padeborn w Niemczech o powierzchni ok 2 tys. mkw. Zostanie w niej uruchomiona m.in. największa z dotychczasowych pras mechanicznych o nacisku 450 ton. Umożliwi ona firmie wykonywanie elementów do montażu stolarki otworowej o jeszcze bardziej skomplikowanych kształtach przy wykorzystaniu grubszej stali.

Na tym nie kończą się inwestycje firmy. Również Knelsen Polska będzie dysponować nowymi obiektami. W 2020 roku podjęto decyzję o budowie nowej hali magazynowej wraz z centrum szkoleniowym w specjalnej strefie ekonomicznej Vistula Park 1 w Świeciu w województwie kujawsko-pomorskim. Magazyn o powierzchni 1 tys. mkw. oraz biuro o powierzchni 300 mkw.  powstanie na działce o powierzchni 5 tys. mkw., której zakup jest właśnie finalizowany. W części biurowej zaplanowano salę szkoleniową oraz miejsce do praktycznej weryfikacji zdobytej wiedzy.

Knelsen planuje wprowadzić w tym sezonie na rynek kilka nowości. Jedną z nich jest wspomniany MTF System, czyli system ramowego montażu stolarki, oparty na kształtkach z wysoko utwardzonego EPS, który niedawno przeszedł badania w ift Rosenheim. Druga premiera to system uszczelnieniowy w postaci folii okiennych do poprawnego uszczelnienia montowanej stolarki.

 

Zobacz również

Polflam za chwilę rusza z produkcją szyb w Tarczynie

Polflam za chwilę rusza z produkcją szyb w Tarczynie

W podwarszawskim Tarczynie, tuż przy trasie S8 z Warszawy do Kielc i Krakowa, nowy zakład produkcyjny wybudowała firma Polflam. Jest to czołowy producent zespoleń szybowych, specjalizujący się w szkle ogniochronnym.

Droma zwiększy moce produkcyjne o kilkadziesiąt procent

Droma zwiększy moce produkcyjne o kilkadziesiąt procent

Droma – Sunshade Experts zakupiła kolejną działkę w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeden z czołowych polskich producentów osłon chce wybudować w tym roku nową halę i zwiększyć produkcję.

Saint-Gobain kupił globalnego dostawcę chemii budowlanej

Saint-Gobain kupił globalnego dostawcę chemii budowlanej

Saint-Gobain podpisało 20 maja umowę przejęcia Chryso. Jest to francuska spółka, lider światowy w branży chemii budowlanej.

1