Już wkrótce w Rosenheim badanie dużych fasad

Red.: |Data publikacji:

W połowie 2020 roku ift Rosenheim uruchomi nowe laboratorium do badania akustyki budynków oraz fasad. Możliwe będzie przeprowadzanie testów na bardzo dużych elementach.

Okna, fasady, drzwi, bramy, a nawet elementy ścienne i sufitowe stają się coraz większe i cięższe. Jednocześnie rosną wymagania dotyczące parametrów tych produktów. Z tych powodów instytut ift Rosenheim zdecydował się na wybudowanie nowej hali laboratoryjnej, przeznaczonej do badania akustyki budynków oraz fasad.

Nowe laboratorium zostanie wybudowane na terenie Centrum Technologicznego ift Rosenheim. Na miejscu będzie można wykonywać testy zgodne z normami DIN, EN, ISO, a także amerykańskimi oraz brytyjskimi. Sprzęt do testów dostarczy firma ift MessTec, a nowa hala laboratoryjna będzie miała powierzchnię 1440 mkw.

Dla branży stolarki najważniejsze są informacje dotyczące nowych możliwości związanych z testowaniem fasad. W laboratorium zaplanowano dwa stanowiska testowe, w których można dostosować komory badawcze do maksymalnej szerokości 12 i maksymalnej wysokości 12 metrów. Na miejscu będzie można testować m.in. odporność na wstrząsy sejsmiczne, oddziaływanie klimatyczne (zakres temperatur od -18°C do 82°C), szczelność powietrzną i wodną.

Uroczystość wbicia łopaty pod budowę nowego laboratorium akustyki budowlanej i fasad odbyła się w dniu 9 października 2019 r. Budynek powinien zostać oddany do użytku w połowie 2020 roku. Dzięki systemowi ramowemu oraz ścianom mobilnym będzie możliwość elastycznego aranżowania powierzchni do potrzeb klientów i sprawnego przeprowadzania testów.

To kolejna inwestycja ift Rosenheim. Niedawno we współpracy z firmą Athmer ten niemiecki instytut stworzył nowe iftLAB. Laboratorium jest zlokalizowane w zachodnich Niemczech w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.Więcej na jego temat piszemy TUTAJ.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1