Nowe laboratorium ift Rosenheim

Red.: PG |Data publikacji: 2019-10-15

Instytut ift Rosenheim we współpracy z firmą Athmer stworzył nowe iftLAB. Laboratorium jest zlokalizowane w zachodnich Niemczech w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Choć inwestycja ta jest skierowana przede wszystkich dla klientów z Europy Zachodniej, może okazać się bardzo ważna również dla polskich firm.

Od roku w miejscowości Rheda-Wiedenbrück funkcjonuje ift West, odział  zamiejscowy ift Rosenheim. Został on stworzony z myślą o ponad 120 klientach instytutu, znajdujących się w niedalekiej odległości od nowej placówki w Nadrenii Północnej-Westfalii. W rozmowie z naszym serwisem przedstawiciel ift Rosenheim zapewniał, że choć nie ma na razie planów stworzenia oddziału ift Ost, który mógłby być skierowany przede wszystkim do polskich klientów, nie wyklucza się jego stworzenia. Wszystko miało być uzależnione od pozytywnego rozwoju zachodniego oddziału. Skoro ift Rosenheim rozbudowuje się na zachodzie Niemiec, o wiele bardziej realna wydaje się tez wizja założenia przez ten instytut filii na wschodzie kraju (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Nowe laboratorium ift Rosenheim będzie umiejscowione w tzw. „Technikum” firmy Athmer. Już dwa lata temu zostało ono wyposażone w urządzenia pomiarowe ift MessTec, które są kalibrowane i nadzorowane przez pracowników instytutu. Dzięki temu badania mogą być zatwierdzone przez ift Rosenheim.

W „Technikum” producenci drzwi i okien otrzymają wsparcie przy testach oraz rozwoju produktów. We współpracy z ift Rosenheim jest też możliwe przeprowadzenie badań określonych prawem budowlanym (m.in. izolacja akustyczna, szczelność, obciążenie wiatrem, ochrona przed włamaniem). Mogą być one przeprowadzane nie tylko zgodnie z europejskimi normami, ale także amerykańskimi, czy brytyjskimi, a nawet obowiązującymi w świecie arabskim.

IftLab w Arnsberg jest zlokalizowane raptem o 50 minut drogi od biura ift West w Rheda-Wiedenbrück. Ułatwia to logistykę oraz transport specjalistów ift Rosenheim pomiędzy placówkami. – IftLAB to układ wygrana-wygrana, ponieważ Athmer oraz ift Rosenheim mają taką samą filozofię jakości i obsługi klienta – powiedział Jochen Peichl, dyrektor zarządzający ift Rosenheim.

Działania niemieckiego instytutu są dowodem na zwiększenie regionalizacji oraz zorientowania na potrzeby klientów. Biorąc pod uwagę wielkość polskiego rynku stolarki naturalnym krokiem w rozwoju instytut wydaje się zatem zaproponowanie podobnego rozwiązania na wschodzie Niemiec.

Zobacz również

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group poinformował, że globalnie w okresie od kwietnia do czerwca zanotował spadek w przychodach na poziomie ok. 40 proc.

Smart home domeną ludzi młodych

Smart home domeną ludzi młodych

Firma USP Marketing Consultancy przeprowadziła europejskie badanie dotyczące powodów dla których decydujemy się lub rezygnujemy z zakupu produktów z kategorii smart home. Sprawdziła również, czy inwestycje w dom inteligentny to domena ludzi młodych.

Konkurs na najlepszy showroom w branży – wielki finał

Konkurs na najlepszy showroom w branży – wielki finał

Za nami pierwszy etap zabawy, w ramach której nasi czytelnicy wybierają najlepsze showroomy w branży stolarki. Sprawdź, kto znalazł się w finale i wybierz swojego faworyta!

1