Już wkrótce szósta edycja targów FASTENER POLAND

Red.: |Data publikacji:

Przekształcone łańcuchy dostaw i międzynarodowe sieci kooperacji, wojna w Ukrainie, wzrost kosztów produkcji, wprowadzenie cła węglowego, konkurowanie z krajami o niskich kosztach wytwarzania, płynne dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb klientów, inwestycje w innowacje i nowe technologie – to tematy, które poruszać będą producenci i dystrybutorzy podczas Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. 6. edycja wydarzenia odbędzie się 18 – 19 października 2023 w EXPO Kraków, a tematem przewodnim będzie ekologia. 

Cała branża w jednym miejscu

Jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej – to kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata. Pandemia pokazała bardzo dobitnie, że spotkań twarzą w twarz nie da się w biznesie niczym zastąpić. Targi FASTENER POLAND wracają do stanu sprzed pandemii. W październiku ofertę zaprezentuje ponad 150 firm z 15 krajów. Przedstawią one najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, przez nity po nakrętki, kołki czy kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowania fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji (z prezentacją najnowszych urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.

Kupujący z całego świata

Targi odwiedzą nabywcy z branż, wykorzystujących elementy złączne do produkcji swoich wyrobów. W tym roku organizatorzy kierują kampanię promocyjną szczególnie do branż z największym potencjałem. Fotowoltaika, motoryzacja, lotnictwo czy przemysł medyczny to sektory z największym zapotrzebowaniem na wszelkiego rodzaju łączniki i mocowania. Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce krajów świata, jeśli chodzi o wielkość rynku fotowoltaiki. Branża notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i dynamicznie się rozwija. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na komponenty, w szczególności na specjalistyczne i jakościowe elementy złączne. Rynek elementów złącznych odpowiada na te potrzeby, dostarczając najlepsze rozwiązania o wzmocnionej odporności na trudne warunki, w jakich użytkowane są systemy solarne. W przeznaczonej dla tej branży strefie swoje rozwiązania zaprezentuje kilkudziesięciu producentów.

Targowe innowacje

Wśród nowości zobaczymy m.in.: maszynę CDP-99 Mm do zgrzewania kołków z różnych materiałów (STEAM stoisko D20); śrubę samogwintującą z cylindryczną głowicą wypukłą z kwadratowym rowkiem, typ C (INOXMARE stoisko D1); wkręty Ecoline WOOD WTX ze stali hartowanej w odmianach z gniazdem PZ2 i Tx20, przeznaczone do montażu okuć w drewnie (ASTRA TRADE, stoisko D33); nową linię produkującą zestawy ze śrubami, podkładkami, nakrętkami i innymi elementami z kodem kreskowym, kodem QR, logo klienta i uniwersalnymi mocowaniami nylonowymi (FASTER srl, stoisko D34); wysokiej jakości kołki izolacyjne Thermo Smart, będące połączeniem kołka rozporowego i gwoździa w jednym poręcznym produkcie; kotwy pierścieniowe SMART S-TB7 z aprobatą ETA do mocowań w niezarysowanych powierzchniach betonowych przy średnich i dużych obciążeniach (PGB Polska, stoisko D31).

Ekologia i CBAM  tematem przewodnim konferencji

Pierwszego dnia targów organizatorzy zapraszają na konferencję „Ekologia i ekonomia w branży elementów złącznych – wyzwania i szanse”. Tematem inaugurującej prezentacji dr Marka Łangalisa – właściciela firmy OLFOR będzie „Zielona rewolucja – szanse i zagrożenia dla rynku elementów złącznych.” Ważnym tematem dla przedstawicieli branży jest wchodzące pod koniec tego roku na terenie UE cło węglowe (Carbon Border Adjustment Mechanism). Jego celem jest wyrównanie warunków konkurencji pomiędzy produktami unijnymi, które są obciążone kosztami polityki klimatycznej oraz produktami importowanymi, które tych kosztów nie ponoszą. W pierwszym przejściowym etapie CBAM przewiduje obowiązek raportowania emisji gazów cieplarnianych powstałych w cyklu życia importowanych produktów. Temat ten zostanie szczegółowo omówiony przez Jarosława Szajkowskiego, senior Tax Managera z firmy ASB Poland „Graniczny podatek węglowy – zakładany wpływ regulacji na import spoza UE”. Wśród prelegentów zobaczymy również Łukasza Koca – Tax Managera również z ASB Poland,  który zaprezentuje „Przegląd najważniejszych ulg podatkowych dla branży elementów złącznych”. Pełny program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia.

Bleisure – łączenie biznesu z rozrywką

 Oprócz bezpłatnych zaproszeń na targi został opracowany program łączący podróż służbową z wypoczynkiem. Trend bleisure – słowo powstałe z połączenia słów „business” i „leisure”  – to kluczowy przekaz strategii realizowanej przez Targi w Krakowie. Uczestnicy targów zostaną zainspirowani mapą atrakcji, na której znajdzie się rekomendowana baza noclegowa, lokalne restauracje, zabytki, klimatyczne miejsca czy ośrodki kultury.

Forum Branżowe objęło targi swoim patronatem. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1