Już 20 firm w Koalicji Termomodernizacji

Red.: |Data publikacji:

Zawiązana w grudniu 2022 roku Koalicja Termomodernizacji dynamicznie działa i rośnie w siłę. W tej chwili przystąpiło do niej już 20 firm branży okienno-drzwiowej oraz ponad 150 ich handlowców.

Spodziewany spadek aktywności na polskim rynku remontowym był podstawą powstania inicjatywy środowiska producentów okien i drzwi, by wesprzeć NFOŚiGW w zakresie zachęt do termomodernizacji budynków mieszkalnych. W grudniu ub. roku z inicjatywy Stowarzyszenia Dom Bezpieczny oraz redakcji Forum Branżowego powstała inicjatywa powołania Koalicji Termomodernizacji dla sprzyjania tym procesom. Pierwsza akcja Koalicji o nazwie dotacjenaokna.pl postawiła sobie za cel wsparcie programu Czyste Powietrze fachowymi doradcami w salonach okienno-drzwiowych. W dniu 12 stycznia br. odbyło się pierwsze szkolenie z podstaw pisania wniosków o dotacje, w którym wzięło udział 90 kandydatów. W najbliższy czwartek, 26 stycznia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, wezmą oni udział w II części kursu, która zakończy się sprawdzianem ich umiejętności praktycznych.

Idea kształcenia grupy dilerów okienno-drzwiowych w zakresie pozyskiwania dotacji do wymiany okien spotkała się z dużym odzewem środowiska. Już w pierwszym miesiącu działań do Koalicji przystąpiło kilkunastu producentów okien i drzwi, a wśród nich liderzy rynku okien pionowych i okien dachowych. Partnerami wspierającymi działania Koalicji zostały już firmy VBH, Selena, Metal-Plast i Glassolutions, a kolejne zapowiadają swój akces. Dzięki nim kolejni kandydaci zgłaszani są już na kurs dla doradców ds. dotacji, aby przejść szkolenie on-line, a w połowie lutego przystąpić do egzaminu sprawdzającego. Każdy z absolwentów otrzyma solidne przygotowanie, by być profesjonalnym doradcą klientów w zakresie dotacji, ale też ich przewodnikiem po świecie skomplikowanych procesów termomodernizacji ich budynków. Do końca pierwszego półrocza 2023 roku Koalicja zamierza wyszkolić kilkuset dilerów okienno-drzwiowych, a co najmniej setkę spośród nich uhonorować tytułem doradcy ds. dotacji.

Bieżące informacje o działaniach Koalicji Termomodernizacji na stronie www.dotacjenaokna.pl

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1