Firma Safestyle, jedne z największych brytyjskich producentów stolarki, podsumowała sprzedaż w 2020 roku. Przy okazji podała bardzo ciekawe dane na temat tego, jakie okna kupują najczęściej brytyjscy klienci.
Safestyle to jeden z największych brytyjskich producentów stolarki. Pierwsze półrocze 2020 roku było dla tej firmy fatalne. Safestyle odnotował w tym czasie spadki na poziomie 34,7 proc. Drugie przyniosło znaczną poprawę, gdyż skończyło się wzrostem na poziomie 15 proc. Dzięki temu bilans roczny zakończył się co prawda spadkiem, ale na znacznie niższym poziomie niż I półrocze. Przychody Safestyle w 2020 roku wyniosły 113,2 mln funtów (ok. 590 mln zł). W porównaniu z 2019 rokiem, w którym sprzedaż wyniosła 126,2 mln funtów oznaczało to spadek o 10,3 proc.
W ubiegłym sezonie firma wyprodukowała ok. 164 tys. jednostek okien i drzwi. Safestyle podzielił się też ciekawymi danymi, dotyczącymi swojej produkcji i sprzedaży na brytyjskim rynku – to doskonale pokazuje upodobania konsumenckie na tym rynku. W 2020 roku firma wyprodukowała 85,5 tysiąca okien białych, 52,3 kolorowych i 26,8 tys. drzwi z PCW. Średnia liczba okien na zamówienie wynosi 4,1, a średnia cena okna wynosi 704 funty (ok. 3,7 tys. zł).
Prognozy na ten rok są znacznie bardziej optymistyczne niż w 2020 roku. Choć firma nie podzieliła się oczekiwanymi wynikami, brytyjscy analitycy rynku określają prognozowany przychód Safestyle na poziomie aż 144 mln funtów.
Więcej o brytyjskim rynku stolarki oraz jego reprezentantach (m.in. o Safestyle) usłyszą Państwo w najnowszym, 12. odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. Zachęcamy do wysłuchania!
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.