Jak zwiększyć w Polsce popyt na stolarkę w sezonie 2023?

Red.: |Data publikacji:

Koalicja Termomodernizacji to odpowiedź na pogarszającą się sytuację rynkową dla branży stolarki i pomysł na zwiększanie popytu na okna i drzwi w Polsce. Jak można to osiągnąć? Tego dowiedzą się uczestnicy webinaru, który odbędzie się 1 grudnia (czwartek) o godz. 10:30.

Dane rynkowe nie pozostawiają złudzeń – nastroje konsumenckie są na fatalnym poziomie a liczba zezwoleń na budowę spada z miesiąca na miesiąc. Październikowe dane o wynikach budownictwa mieszkaniowego wskazują na 43-proc. spadek liczby pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych (piszemy o tym TUTAJ). Jest jednak szansa na ratowanie popytu na stolarkę w przyszłym roku. Wszystko za sprawą powstającej właśnie branżowej Koalicji Termomodernizacji. Pierwsza inicjatywa Koalicji, akcja dotacjenaokna.pl, będzie nie tylko wiedzą, działaniami promocyjnymi czy materiałami szkoleniowymi, ale przede wszystkim narzędziem otwierającym drzwi do nowych klientów.

Organizatorzy Koalicji Termomodernizacji (Stowarzyszenie Dom Bezpieczny oraz redakcja Forum Branżowego) wskażą jak zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi oraz przeprowadzą kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów. Ważne będzie też stałe wsparcie i opieka merytoryczna, jak i działania promujące wymianę stolarki. Najważniejszym celem Koalicji jest jednak zrozumienie docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych.

W akcję udało się zaangażować wielu specjalistów, w tym ekspertów ds. pozyskiwania dotacji, montaży, promocji oraz recyklingu. Będą oni tworzyć punkt konsultacyjny dla przyszłych doradców ds. dotacji, którymi będą zaangażowani w akcję dotacjenaokna.pl dilerzy stolarki.

Zapraszamy na nasze najbliższe webinarium, podczas którego poznamy szczegóły tego przedsięwzięcia oraz harmonogram akcji, której celem jest m.in przeszkolenie do końca maja 2023 r. kilkuset przedstawicieli handlowych i dilerów stolarki i wyłonienie z nich co najmniej 100 doradców ds. dotacji.

Webinarium odbędzie się 1 grudnia (czwartek) o godz. 10:30 na znanej już branży platformie Eventory. Spotkanie online jest nieodpłatne. Wystarczy zapisać się na nieza pośrednictwem swojego konta w platformie (jego ewentualne założenie trwa dosłownie chwilę). Serdecznie zapraszamy! Wspólnie działajmy na rzecz wzrostu popytu na okna i drzwi w kolejnych latach.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1