Najnowsze badanie Centrum Analiz Branżowych rzuca nowe światło na ścieżki zakupowe Polaków w przypadku drzwi wejściowych. Dane wyraźnie wskazują, które kwestie są decydujące przy wyborze poszczególnych produktów.
Jak wynika z przeprowadzonego badania, 30-dniowy czas oczekiwania na zamówione drzwi wejściowe okazuje się dla większości klientów indywidualnych zbyt długim terminem realizacji. Aż 6 na 10 inwestorów oczekuje, że dostarczenie wybranych przez nich drzwi nie potrwa dłużej niż 3 tygodnie.
Wymagany przez klientów krótki termin realizacji zamówień wyjaśnia poniekąd popularność zakupu drzwi wejściowych w marketach i składach budowlanych. Okazuje się bowiem, że 31 proc. inwestorów indywidualnych zakupiło tą drogą drzwi. Jedynie salony drzwiowe cieszą się większą popularnością.
Z danych zebranych przez CAB wynika również, że coraz większą popularnością przy zakupie drzwi wejściowych cieszą się sklepy internetowe. Już mniej więcej co dziesiąty klient dokonuje zakupu za pośrednictwem tego kanału sprzedaży, natomiast grono tych, którzy rozważali taki zakup, lecz ostatecznie zrezygnowali na rzecz zakupu w tradycyjnej sieci sprzedaży, jest ponad 2-krotnie większe.
Badanie przeprowadzono na niemal 400 osobach, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy kupiły drzwi wejściowe i jest analogiczne do omawianego niedawno badania dotyczące ścieżek zakupowych klientów indywidualnych w przypadku okien. Pisaliśmy o nim TUTAJ:
Tagi
CABcentrum analiz branżowychdrzwidrzwi wejścioweinwestor indywidualnyklientrynek drzwiścieżki zakupoweZobacz również
Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium
Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.
Paneldoor zwiększył moce produkcyjne
Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.
To nie był zły sezon
Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.