Jaka będzie przyszłość dystrybucji stolarki?

Red.: JH |Data publikacji: 2019-06-24

O przyszłości dystrybucji w Polsce w zakresie sprzedaży stolarki otworowej szczegółowo rozmawiano w minionym tygodniu w czasie szkolenia skierowanego do salonów dystrybucyjnych. Organizatorem spotkania był producent specjalistycznej stolarki aluminiowej firma Kaemde, która na szkolenie zaprosiła stale współpracujące z nią salony dilerskie.

W czasie panelu dyskusyjnego, którego moderatorem był Karol Klos z Domu Bezpiecznego rozmawiano o problemach, z jakimi na co dzień borykają się dystrybutorzy stolarki, dyskutowano o sposobach dostosowania oferty nowoczesnego dystrybutora do zmieniającego się typu klienta oraz o istocie budowania relacji.

W dyskusji wielokrotnie podkreślano konieczność podążania za innowacjami, a szukając kolejnych narzędzi wspierających sprzedaż omawiano pomysły takie jak: bezobsługowe showroomy, korzystanie z wirtualnej rzeczywistości czy stworzenie aplikacji pomagającej wstępnie dobrać produkt. Nowoczesne salony dystrybucyjne, sprzedaż specjalistycznych lub niszowych produktów czy poszerzenie klasycznej oferty o obsługę automatyki  to tylko niektóre  zaproponowane sposoby na zwiększenie konkurencyjności.

W części panelowej udział wzięli przedstawiciele firm na co dzień współpracujących z Kaemde; obok właściciela Kaemde Krzysztofa Dereszyńskiego rozmawiali: Michał Marcinowski z Aluprofu, Piotr Kosmowski z firmy G-U Polska oraz Mikołaj Kozakiewicz z Glassliftu. W dyskusję chętnie włączali się pozostali uczestnicy, komentując rozwiązania ułatwiające sprzedaż i proponując kolejne narzędzia marketingowe mające na celu utrzymanie coraz bardziej wymagającego klienta.

Kaemde corocznie organizuje dla swoich partnerów tego typu szkolenia . Tegoroczna edycja, której medialnego wsparcia udzielił serwis ForumBranzowe.com, odbyła się 18-19 czerwca w Evita Hotel Spa w Tleniu. Zaproszeni dystrybutorzy mieli okazję odbyć także szkolenie z zakresu prawnych aspektów sprzedaży stolarki otworowej (Michał Marcinkowski – Aluprof), szkolenie produktowe z oferty firmy PressGlass (Przemysław Blach), a prezentację innowacji w ofercie firmy GU przedstawił zebranym Szymon Krauze. Dzięki przywiezionym przez firmę Glasslift miniżurawiom i manipulatorom uczestnicy mogli bliżej zapoznać się z możliwościami tego sprzętu. Swoją ofertę zaprezentowały także firmy Mirola i Mothulotherm.

Kaemde to firma działająca w branży od 2005 roku, specjalizująca się w sprzedaży specjalistycznej stolarki oraz aluminiowej stolarki z sektora premium. O wzroście przychodów w 2018 roku mówił na łamach Forum Branżowego właściciel Krzysztof Dereszyński. O słusznie obranej strategii świadczy fakt rozpoczętej w zeszłym roku rozbudowie hali produkcyjnej – więcej pisaliśmy tutaj. O wsparciu, jakiego Kaemde, jako producent, udziela współpracującym z firmą salonom sprzedaży świadczy, prowadzona w styczniu, akcja promocyjna o której pisaliśmy tutaj.

Zobacz również

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

Aluprof na czele rankingów okien aluminiowych

Aluprof na czele rankingów okien aluminiowych

Firma debesto.com zaczęła tworzyć rankingi dla produktów znajdujących się w swojej ofercie. Internetowy dystrybutor stolarki i ślusarki otworowej opublikował niedawno ranking ciepłych okien aluminiowych. Na jego szczycie znalazł się Aluprof z systemem MB-86.

1