Ita Tools otworzyła nowy zakład w Mielcu

Autor: |Data publikacji:

Ita Tools zakończyła inwestycję w halę i biurowiec w Mielcu. Dystrybutor narzędzi, także dla stolarki pvc i z drewna,  prowadzi tu własną produkcję.

Na początku września w Mielcu Ita Tools otworzyła nową halę i biurowiec. W Zakładzie Produkcyjno-Serwisowym będą produkowane narzędzia do obróbki drewna i PCW. Powierzchnia budynku wynosi 15 tys. mkw., a park maszynowy, według deklaracji firmy, jest jednym z najnowocześniejszych w Europie Środkowej.

Są tu m.in. maszyny CNC marek DMG Mori, Walter, Vollmer i Anca. Ita Tools oferuje tu „unikalną w skali europejskiej technologię ostrzenia metodą ablacji laserowej”. W nowym centrum serwisowym operatorzy pracują w systemie trzyzmianowym, czyli 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

Nowy biurowiec Ita Tools w Mielceu

W zakładzie w Mielcu wdrożona jest linia technologiczna do produkcji głowic z ostrzami z węglików super twardych. Ita Tools otrzymała na nią dotację od Banku Gospodarstwa Krajowego. Firma informuje, że obecnie zakończyła pierwszy etap tej dużej inwestycji. Nowy zakład pozwoli na rozwój produkcji specjalistycznych narzędzi z ostrzami węglikowymi i diamentowymi.

Firma obecna była właśnie na tegorocznych targach Drema w dniach od 13 do 16 września, gdzie informowała gości i klientów o nowo otwartej fabryce w Mielcu. Ita Tools oferuje swoje rozwiązania także dla branży stolarki otworowej, dla firm produkujących z drewna i z PCW.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.