Inwido notuje najwyższy zysk w trzecim kwartale

Red.: |Data publikacji:

Inwido, jeden z większych producentów stolarki w Europie, podsumował trzeci kwartał. Firma poinformowała, że odnotowała najwyższy zysk w trzecim kwartale. 

Szwedzka Grupa Inwido z siedzibą w Sztokholmie, do której należy m.in. producent stolarki Sokółka, podsumowała trzeci kwartał. W okresie od lipca do końca września wartość sprzedaży netto wyniosła 2,33 mld koron szwedzkich (ok. 890 mln zł) w porównaniu do 2,38 mld koron (ok. 910 mln zł) w roku ubiegłym. Oznacza to spadek o 2 proc. Jednak wartość zamówień wzrosła o 3 proc. i wyniosła 2,48 mld koron (ok. 920 mln zł) w stosunku do 2,42 mld (ok. 920 mln zł) rok wcześniej. Wyższy jest także wskaźnik EBITA, jego wartość wyniosła 308 mln koron (ok. 117 mln zł) w porównaniu do 297 mln koron (ok. 112 mln zł).

Zarząd firmy jest zadowolony z wyników, przede wszystkim dlatego, że udało się wypracować najwyższy jak dotąd zysk w trzecim kwartale. Henrik Hjalmarsson, prezes Inwido podsumowuje:

Po przeprowadzeniu naszej największej jak dotąd akwizycji jestem również zadowolony ze stabilnego bilansu. Uważam, że te wskaźniki pokazują, że Inwido jest stabilną firmą w czasach, w jest niepewne otoczenie zewnętrzne. Dobra rentowność i przepływy pieniężne Inwido, a także mocny bilans potwierdzają siłę naszego modelu biznesowego i umożliwiają kontynuację inicjatyw pomimo wymagającego rynku.

W Inwido wkrótce zmieni się także prezes. Zarząd spółki mianował Fredrika Meullera na nowego prezesa. Obowiązki przejmie po Henriku Hjalmarssonie, który zarządza firmą od pięciu lat, a wkrótce przejmie stery w OptiGroup. Fredrik Meuller zasiądzie w fotelu prezesa 1 maja 2024 r.

 

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1